Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le 7 hónapos...

Hogyan szoktassam le 7 hónapos babámat az éjszakai szopikról?

Figyelt kérdés
Eddig becsülettel szoptattam, de mostanra besokaltam az éjszakákból. Legalább 2-szer szopizik plussz a hajnali, mikoris fel is kell , ez kb. 6 körül van ( ekkor nem kellene igazán, de van egy 2 éves tesó és a pici hangoskodni kezd, igy próbálom még egy kicsit visszaaltatni). Próbáltam a cumit, az itatást cumisüvegből, de bepörög és egyre hangosabban sir. Nem is éhes igazán, mert vacsorára már pépet is adtam neki plussz szopi. Mit tehetnék?
2011. szept. 4. 08:32
 1/6 anonim válasza:

Nálunk ugyanez volt a helyzet. Kilenc hónapos volt akkor a kisfiam. Ő is kap tejpépet vacsira+lefekvés előtt szopi. Éjjel kétszer ébredt, de csak cumizott a cicin. Én teát adtam neki cici helyett. 3 napig volt sírás emiatt, de aztán úgy gondolta, ezért nem érdemes felébredni. Azóta átalussza az éjszakát. Reggel hatkor ő is felébred és nem alszik vissza, de ez már nem érdekel. A lényeg, hogy éjjel alszik.

Kitartás:)!

2011. szept. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Azért csak cicizik, és nem szopik effektíve, mert nem éhes/szomjas, hanem csupán anya közelségére és a cicire vágyik. Egy ilyen pici babát nem szabad "leszoktatni" erről a számára megnyugtató tevékenységről, szerintem.

Nekem is fárasztó, hogy a 15 hónap alatt eddig 4 átaludt éjszakánk volt, de majd eljön az idő, amikor magától leáll az éjjeli cicizésről.

2011. szept. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
29%
Ha nem éhes/szomjas és más egyéb jól kivehető oka sincs, akkor azért ébred, mert te kellesz neki. Szerintem tudod, hogy ebben az esetben mi lenne a legjobb megoldás...
2011. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
figyu adj neki tobbet enni napkozben! az en babam most pont ennyi idos mint a tied. anyatejes meg midndog, viszont 5 honapos kora ota hozzataplalom mert nagy baba es egyszeruen ehes volt es a faradtsagtol mar nem birtam ot szoptatni minden 3 oraban pedig volt tejem... Most het honaposan egy nap ez a menu: reggel 7-kor ebred akkor szopizik. 9 korul adok neki babamuzlit gymolcsot reszelve bele es vizet inni. 11-12 kozott szopizik,utana alszik egy orat. fel 2-2 kozott ebed ami uveges babakaja (7 honapos kortol) es rakok bele plusszba frissen fozott vegyes zoldseget. 5 orakor ismet szopi. 7-kor vacsora ami olyasmi mint az ebed, es ha meg kivanja adok neki desszertnek babajoghurtot gyumolccsel keverve. lefekves elott pedig ismet szopiziek egyet ami este 8-kor van. Igy vegigalussza azt ejt reggel 7-ig! Miota adok neki rendes kajat napkozben bosegesen azota alussza vegig az ejt. Ne sajnalj neki adni boven, 7 honaposan mar ennei kell neki rendes etelt boven, amugy ejszakazhatsz vele! Sok sikert
2011. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsássatok meg,de szerintem akkor sem normális,hogy cicizni akar.Ha anyura van szüksége,kapja meg,anyuka simogassa,ringassa,puszilgassa,ha úgy jó,vegye az ágyába,vagy legyen a szobába egy matrac kettejüknek ilyen esetre,de én nem szoptatnám meg ha nem éhes,mert akkor még hosszú hónapokig nem fog neked aludni.Hiszen egy anyuka,nem csak két mellből áll,vannak még "fegyverei" a pici megnyugtatására,anyahiányának kielégítésére.Szerintem,de nem vagyunk egyformák.
2011. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kap enni bőven. Annyit eszeik, amennyit szeretne, sőt én saját magam készitem neki. Megtömni nem tudom. Pont azért szeretném leszoktatni, hogy 15 hónaposan már aludjon nyugodtan (az éjszaka alvásra való, nem evés és ivásra). Nagyobbik fiamnál sikerült cumival és egy kis simogatással kiváltani a szopit, de lányomnál ez nem jött be. Tény, anya kell neki, csak nem éri be egy kis simogatással :-)
2011. szept. 5. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!