Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik az egészségtelenebb?...

Melyik az egészségtelenebb? Tápszer vagy nikotinos tej?

Figyelt kérdés
Dohányzom. Napi 10-12 szálat szívok el. Van tejem bőven, szoptatom is a kislányomat. De aggaszt, hogy mérget is kap a tejjel együtt. Inkább tápszerezzem? Leszokni most nem akarok, mert stresszes lennék és azt megérezné a baba.
2011. szept. 7. 16:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nikotint sajnos kap a levegőből, a cigifüstödből is. Inkább szoptasd.
2011. szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

Amit itt leírtál at megdöbbentő."Van tejem bőven" De lesz@rom a gyerekem életét és nem szoptatok, hogy én élvezzek a cigarettán. Jobb lenne ha örökbe adnád a gyereked. Adj tápot. Rólad elképzelem azt is a szobában szívod, ahol a baba van.Mert amíg szívod egyedül hagyod?

Benne van a hajadban a ruhádban a bűz. Milyen jó egy ilyen resti szagú anyához odabújni szegény babának.

És a piát se tedd le mert még stresszesebb leszel.

Nincs a földön olyan indok ha van egy egészséges babám, hogy stressz miatt bármilyen ajzó szerhez hozzá nyúljak.

Megáll az eszem Jézusom.

2011. szept. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Megszeretném kérdezni tőled hogy a terheség alatt is cigiztél?Tők öszintén?Minden rendbe van a babával?Szerintem a védönötöl kérdezz rá erre.Vagy valami oldalon orvostól.
2011. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés. A tápszer szerintem nem egészségtelen, a nikotin viszont bőven átmegy a babába és az nem túl jó.


(Tudom nem kérdezted, de mesélek egy esetet. Szomszéd nő erős dohányos volt, terhesen is szívta, szoptatás alatt is. Mikor elfogyott a teje a babájánál elvonási tüneteket fedeztek fel, mert ugye már nem kapta a nikotint. Csak sírt reggeltől estig és sokáig nem is tudták miért. Szóval akkor már inkább tápszer.)

2011. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kíváncsi voltam hány olyan válaszoló lesz aki valóban segít és hány aki csak fröcsögni jár ide!

Kellemesen csalódtam. (:


Szép napot nektek!

2011. szept. 8. 07:59
 16/19 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

De még mindig nem válaszoltál arra a kérdésre hogy terhesség alatt is dohányoztál?

Egyébként tényleg mit vártál? Persze hogy fröcsögnek az anyukák mert egyszerűen felháborító amit teszel!

De ebben a formában inkább ne szoptasd azt a szegény gyereket jobb neki a tápszer azzal legalább nem ártasz neki csupa anyai szeretetből.

Egyébként én sem értem minek aggódsz a tápszer egészségre gyakorolt hatása miatt ha simán dohányzol szoptatás alatt!

Én is dohányoztam de terhességem tervezésénél már letettem a cigit és soha nem cigiztem szoptatás alatt!


3 gyerekes anyuka

2011. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nyilván az anyukák nem szoptatás alatt szoknak rá a cigire. Igen, dohányoztam. Semmi baja a kicsinek. És nem dohányzom a lakásban. Tisztában vagyok vele, hogy egészségtelen amit teszek, ezért voltam kíváncsi több véleményre.

Igazából több leszólást vártam, meg is lepődtem, hogy nem így lett.


Tápszert fog kapni, napi szinten jön hozzánk majd a gyermekorvosunk, hogy figyelje az egészet. Tegnap már nem tejet kapott, de fejek és azóta nem is cigiztem. Talán most sikerül letenni és a tejem is megmarad.

2011. szept. 8. 08:28
 18/19 anonim ***** válasza:
Hajrá!!!! :)
2011. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%

(fili)

Ez egy szép végszó volt. Ha segítséget kérsz és tudok bármit segíteni szólj. Ha akarod biztos, hogy letudod tenni a cigarettát. Az egyik ismerősöm 60 kicsi szál répát vágott fel minden reggel, és mikor rá akart gyújtani azt ropogtatta el lassan. Részemről a segítség nyújtásnál szakmai segítségre, és nem a kóklerekre gondolok akik 5000-ért leszoktatnak.

Kitartás. Ha végig tudod csinálni, és szopi közben rád nevet és simogat elájulsz.:))Hidd el mindent megér.

2011. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!