Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem kér több cicit és az...

Ha nem kér több cicit és az anyatejet sem issza meg üvegből, mit adtok vacsira 10 hósnak? Muszáj tápszereznem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 12:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, próbálom az innivaló tejpépeket, meg a tejpépet és a banános anyatej is szóba jött már. Ha más nem, kanállal megeszi. Köszönöm a sok segítséget, valamelyik csak beválik. :)
2011. szept. 14. 16:27
 12/20 anonim ***** válasza:
87%

ha jól össze turmixolod a gyümölcsöt, akkor csőrös pohárból is meg tudja inni :)

vagy picit nagyobb lukat csinálsz, vagy eleve olyan cumit veszel az üvegre, de a csőrös pohárral már próbálkozhatsz, nekem már 10 hónaposan ittak belőle a lányok :)

kitartás , ne add fel :)))

2011. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
55%

Azért nem kér több cicit,mert az ő kis szervezete tudja,hogy neki meddig van szüksége az anyatejre. Az én kisfiam is 10 hónapos, már 1hónapja nem szopizik. ő mindent eszik. Vacsira lehet adni tejpépet, mindenféle bébiételt, én szoktam neki gyümölcsös tejberizst(bolti) is adni, nagyon szereti.

Nem kell félni a hozzátáplálástól, mert ha nincs a családban allergiás, akkor nyugodtan lehet kóstoltatni mindennel.

Tejtermékeket is adhatsz neki már 7hónapos korától (túrórudi, krémtúró, pudingok, joghurtok, teavaj).

2011. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó téged nagyon megköveznek majd a "könyvből neveljük a gyereket" anyukák! /nekem 10 hónaposan töltött-paprikát evett a lányom, krumplival/
2011. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 xStefix ***** válasza:
49%
Mi se könyvből neveljük a gyereket, de nyugodtan el lehetne fogadni, hogy vannak, akik kicsit jobban értenek az egészségügyi kérdésekhez, mint mások.
2011. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
41%

Szia. Mind szép és jó amit ide leírtak. Nekem 6 gyermekem van 20 a legidősebb 5 éves a legfiatalabb.

Az előttem szólóknak nem tudom mennyi tapasztalatuk van? de gondolom 6 gyermek már elég jó e téren?

Mindegyiket különböző ideig tudtam ellátni saját anyatejjel,de mondhatom ha nincs más tökéletes a tehéntej(de csak nyers, azaz amit nem dobozba vagy zacsiba tárolnak) persze hígitani kell és forralni estére általában tejbedarát adtam a gyereknek vacsira, és végig aludta az éjszagát korától függetlenűl.

2011. szept. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
90%
10 hónapos gyerek egyen emberi kaját!!!. Ez lehet valamilyen püré és hús (azt mindenképp a vas és B12-vitamin pótlásra). Ilyen lehet pl. sárgaborsópüré + lefalatkázott főtt csirkeszárny, vagy főtt csibemáj. Ami a fontos. A főzelék ne legyen "gázképző" (zöld leveles, pl. karfiol, kelkáposzta, káposzta, stb. - amitől a felnőtt is szellenteni szokott), mert attól fájni fog a pocija. Nem félünk a koleszterintől!!! Az anyatej zsírtartalmának 30%-a koleszterin, ami az agy legfontosabb építőeleme. Ezért a husi lehet finomra aprózott sültszalonna is. Tejet még nem kaphat! Az ui. székrekedést és allergiát okoz. A tápszerek ma már korszerűek, de nem ezen nőtt fel az emberiség. Embergyerek egyen emberi kaját! Ez főzelék (borsó, krumpli, tök, stb.) és hús, utána pedig C-vitaminban gazdag gyümölcslé, pl. frissen facsart alma (a citrusfélék még allergizálhatnak, de egy-egy kiskanál citromlével ízesített tiszta víz tökéletes). Fontos, hogy tanuljon rágni. Ezért nyugodtan a kezébe lehet adni egy felső csibeszárnyat bőr nélkül (ez nem árt, csak bonyodalmakkal jár és megutálhatja).
2011. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
12%

Javaslok olyan ételeket amik építőleg hatnak a kicsi szervezetére. Pl rengeteg csíranövényt egyen. sokkal több zöldséget és vitamint kell ennie hisz gyakorlatilag egy új életet kell nem csak táplálnod hanem "növesztened" ami rendkívül sok "építő" anyag bevitelt kíván. Az egyetlen olyan teljes értékű eledel ami akár az anyatej helyettesítésére is alkalmas az aktív árpacsíra. Erről itt olvashatsz bővebben (én konkrétan ezt ajánlom):

[link]


Egy tanulmány az összetételéről és anyatej pótlásáról:

[link]


Ezt azért írom, mert ezt lehet neki adni és rendkívül egészséges lesz, mert csak természetes formában tartalmazza a nélkülözhetetlen vitaminokat, fehérjéket, ásványi anyagokat. Semmilyen mesterséges szart ne egyen. Adj neki sok gyümölcsöt, friss zöldséget turmixolva. Esetleg hidegen feldolgotott zöldség-gyümölcs koncentrátumokat. A Flavon termékek is jók: [link]

Van egy most iddult magyar zöldség és gyümölcskoncentrátum, ez is jó: www.pannonicum.com Én ezekre esküszöm. Mindegyik jó eredményt hozott. Tej valóban nem túl ó, hisz egy másik egyed teje, és ráadásul igaza van az egyik válasziolónak, felelős az allergiáért. Ha mindenáron tejet akarsz adni vegyél kimért házitejet, forrald fel és tegyél bele egy evőkanál joghurtot mikor már csak 40 fokos meg egy kiskanál cukrot. Majd tedd 8 órára olyan helyre ahol nincs hideg. Igazi probiotikus joghurtod lesz, ezt adhatsz neki pl árpacsíra porral keverve. Tehtsz bele gyümölcsöket is, az eper elvileg a magok miatt nem jó. Összel jön a sütőtök szezon, az is jó. Tehetsz bele darált magokat, sárgabarack mag, mazsola, dio.

2011. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most ott tartunk, hogy újra csak cicizünk és ha éhes még akkor megissza a fagyasztott tejet. Nem tudom mi volt vele, most újra a régi. De köszönöm a sok jó tanácsot, ha elhagyja a cicit, lesz miből válogatnom. :)
2011. szept. 17. 21:52
 20/20 Yingtáó válasza:
2-3 éves korig nem ajánlott a tej, tejtermék. Nálunk nem volt allergiás acsaládban és mi 2 évesen kezdtükel adni és 2 és fél évesen már betegek voltunk,mert nem tudja lebontani a tehéntejfehérjét. Én sok pürét főztem neki, vayg ép vettem. Alma, krumpli, répa, borsó, bab de csak átpasszírozva elöszőr, mert ahéja puffaszt,spenót. 1 évesen a bolognai volt még a nagy kedvenc. Persze nem az éttermi, otthoni fűszeres, hanem az üveges bébi. Mi sosem cumiztunk v. csőrös pharaztunk és nem is ajánlom,mert ha megszokja nehezen szokik le. Mi egyből pohárhoz szoktatuk. vigyázzni kell az italokkal is, mert amelyik csecsemő cukros teákat, gyümiléket iszik azt fog gyereként is követelni. Mi vizhez szoktatuk és nem is hajalandó elfogadni mást pedig már 6 éves múlt. Néha egy-eyg szójatejes kakaó. Ajánlom tehéntej helyett mert ha ezt szokja meg akkor ő egyből egészségesen táplákozik. Naygon fincsi az Alpro vaníliás és csoki szójateje,de érdemes a natur rizstejekből is főzzni tejbegrízt, rizst. Én ha lenne még egy soha többé nem kísérleteznék vele, hogy meg tudja -e emészteni a tejet.
2011. szept. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!