Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fontos a babának az...

Meddig fontos a babának az anyatej?

Figyelt kérdés

6 hónapig csaz anyatej, és utána? Meddig fontos valóban neki? A kötődésen, meg azon túl, hogy jó-e a babának, meg anyának.8 hónap,1év,2év?

Amíg neki tényleg szüksége van/lenne rá?


2011. szept. 21. 07:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A lányom 11 hónapos koráig szopott. Saját magától szokott le fokozatosan.
2011. szept. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
én mindkét gyerekemet egy éves korig szoptattam, 6 hóig kizárólagosan. Utána nehezebb lett volna elválasztani őket. Az esti szoptatást nem bántam volna, ha megmarad, de mivel éjjel is felkelt emiatt vagy 10* a kicsi, inkább abbahagytam. Onnantól aszik mint a bunda, max. néha betakarom, ha sír, megsimogatom és alszik tovább.
2011. szept. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én babám még csak két hónapos, de mivel párom eléggé tápszer ellenes és én sem szeretem a mű dolgokat, pláne nem ételben, pláne egy kisbabánál. Úgy gondoltam és ha Isten is úgy akarja akkor egy éves koráig a lefekvés előtti és a felkelés utáni szoptatások mindenképp megmaradnak. 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet szeretnék neki adni. Utána jöhet a hozzátáplálás.
2011. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Minél tovább, ameddig igényli.

Minden fajnak a saját teje a jó, nem vélatlenül találta ki így a természet.

1 csep anyatej 100x egésségesebb mint a tehéntej/kecsketej.

2011. szept. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

pszichésen szüksége lehet rá elég sokáig. ez babánként elég változó, de a szakértők véleménye is megoszlik erről, úgyhogy ebbe nem folyok bele.


fizikailag a tej mint táplálékra: 6 hónapig ideális esetben kizárólag azt kapjon. de mikor már mást is eszik, akkor is kell napi fél liter tejalapú táplálék. Ez kb. 10 hónapos kortól már részben lehet túró, joghurt. de betöltött 12 hónapos kortól már felválthatja az anyatejet a szín tehéntej.


Összességében: ahogy távolodunk a szülés időpontjától, egyre kevésbé fontos. ebből az első 6 hónap kiemelkedően fontos. akinek gondja van a tejmennyiséggel, annak is az javaslom, hogy azt a picit is adja oda a babának ebben az időszakban, mert minden csepp számít.

2011. szept. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2011. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A papír sok mindent elbír, de ezek közül az érvek közül nem kell elhinni mindegyiket. Legalábbis én nem fogom
2011. szept. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Utolsó

Megvan az oka, hogy miért nem.

2011. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Meg, mert egyszerűen hülyeség némely pontja. Túl hosszú lenne ecsetelni. Akinek egy pici rálátása van a dolgokra, ez tudja, hogy melyik pontokra gondolok. Aki ezt írta az próbált mindent arra kiélezni, hogy miért jobb mindig minden esetben az anyatej. Még olyan áron is, hogy félinformációkat, illetve nem hivalatosan alátámasztott információkat, máshol meg egyenesen téves dolgokat ír.
2011. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért szerinted "miért jobb mindig minden esetben az anyatej" nem jobb minden esetben?

És ne hegyezzük ki mindig az anytejre. Maga szopás mind a lelki mind a testi fejlődése szempontjából egetverően fontos. Gondolom neked nem ez a véleményed.

2011. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!