Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kereslet- kínálat egy napra...

A kereslet- kínálat egy napra vagy napszakra vonatkozik?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem világos a kérdés.
2011. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem világos. De mivel a szoptatáshoz írtad, megpróbálok válaszolni. A kereslet-kínálat kialakulás nem 1 napra vonatkozik. Az elején (jó esetben) jó sok teje van az embernek, nekem is sok volt, fájt is rendesen. Aztán 2-3-4 hét múlva már nem termelődik annyi, csak amennyi a babának kell. A szervezet érzi, mennyi fogy, így a tejtermelés is csökken, és annyi lesz, amennyi a babának kell.
2011. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A testem tudja hogy délelőtt nincs szükségemre sok tejre a babámnak de délután többre este mégtöbbre , ez alapján és így termeli a tejet?
2011. szept. 27. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Én értettem :)


Szerintem napszak. El kezdtem esténként fejni, szopi után, hogy több legyen, csak akkor van időm. Azóta 11 körül le kell fejnem, de 8kor nincs több, se délelőtt.

2011. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Általában néhány nap kell, mire teljesen alkalmazkodik a tested az aktuális igényekhez; ez főleg az ugrások idején látszik jól. 1-2 napon belül csak keveseknek változik meg a tejmennyisége, a 3-4 nap inkább a gyakoribb. (Ez az idő előrehaladtával lassulhat, illetve gyorsulhat is, attól függően, mennyire "automatizálódott" már a tejtermelésed, ill. hogyan szoptatsz: a valóban igény szerinti szoptatás sokat segíthet, hogy a rendszer mindig rugalmas tudjon maradni.)


Ha nem szeretnél külön praktikát (pl. fejegetés) bevetni, hogy a tested átálljon egy újfajta ritmusra, megteheted azt is, hogy csak szoptatsz, de ilyenkor pláne fontos a fent említett igény szerintiség! Néhány napot mindenképp igénybe fog venni, amíg megváltozik a tejtermelés menete.

2011. szept. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!