Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptathatok terhesség alatt?

Szoptathatok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos. Még mindig szopizik, nagyon cicifüggő.Jelenleg 5 hónapos terhes vagyok. A minap megijesztett egy anyuka hogy ha így is szoptatok az méhösszehúzódást okoz és koraszülést eredményezhet. Igaz ez? A védőnéni szerint nem káros. Szeretném leszoktatni a lányt, de nem olyan egyszerű..... :(
2011. okt. 6. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Én amit erről a témáról tudok,az annyi hogy terhesség alatt nem szabad szoptatni.Le kell választanod a nagyobbikat,mert így nem lesz elég tápanyag a picinek.
2011. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15 hónaposan, ha leválasztod, az már nem lesz nagy baj. Viszont sokan szoptatnak terhesen is. Csak arra kell figyelni, h ne legyenek görcseid. Ha az van, akkor meg kell állni a szoptatással.
2011. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
nem lehet szoptatni terhesen jol mondta neked az az anyuka aki mondta mehoszehuzodasokat okozz es esetleg hamarabb fog jonni a babad en a helyedbe mar regen levalasztottam volna,1-2 hetig biztosan nehez lesz , de szerintem megeri minthogy valami gond lenne...
2011. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
az én orvosom azt javasolta, h az első trimeszterbe mindenképpen szoktassam le a babát! Utána már nem javallt a szoptatás!
2011. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Problémamentes terhesség esetén nyugodtan lehet szoptatni végig.
2011. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

ha nincs semmi panaszod, nyugosdtan szoptathatsz ez csak afféle régi "tanács", hogy várandósan nem lehet szoptatni, mint az, hogy adj almát a 3 hónapos csecsemőnek

jobb elfelejteni


van aki tandemben szoptat, egy nagyobbat és egy picit


[link]

2011. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nincs semmi panaszod (vérzés, görcsök, fenyegető vetélés)és az előző terhessége(i)dnél sem volt ilyen, akkor nyugodtan szoptathatsz terhesen is. Azonban a tej egy idő után lecsökken, az íze is változik valamennyire, és sok baba magától lemond ilyenkor a szopizásról (bár ha 5 hónapig kitartott, akkor talán már kisebb ennek az esélye)

Egyszóval, ha nincs problémád, akkor nyugodtan szoptathatsz terhesen is, és utána tandendemben is, ha nektek az úgy megfelel.

[link]

[link]

Az utóbbi linknél érdemes a hozzászólásokat is elolvasni, több sorstársadra találsz:)

2011. okt. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Az én lányom 22 hós és még szoptatom!Én direkt úgy mentem el a nőgyógyászomhoz, hogy még szoptatok vállalhatjuk e így a másodikat!Ő áldását adta, azzal a feltétellel, ha bármi rosszat érzek azonnla megyek hozzá, és szedjek magnéziumot amint kiderül a terhesség!

9hetes babás vagyok a lányom szopik!ÉS nem is tervezem elvenni tőle!Ha őlemond akkor mondjon de én szeretném tandemben is szoptatni őket természetesen csak akkor ha van rá igény!:)


Ha problémamentes a várandósságod akkor nyugodtan szoptathatsz!


Egy barátnőm 37 hetes koráig szoptatott, akkor a gyerkőce tartott szünetet, de mikor megszületett a kicsi akkor újra kérte a nagy is! :)


Ha nincs gondod akkor szoptass nyugodtan!DE ha az első trimeszteren túl vagy akkor már nem hinném, hogy nagy gondotokazhatna!


ÉS a 16.-20. héttől már a kicsinek való tej termelődik, szóval ha még nem szokott le a nagyobb gyerkőcöd (írtad hogy 5 hós vagy)akkor már mgaától nem is igen fog!


De arra készülj feél, ha elveszed tőle a cicit, utána meg a kicsi megkapja akkor nőni fog a testvérféltékenység, hisz 19 hós lesz a nagyobbod (ha jól számolok) mikor a kicsi születik, akkor még nem igen érti meg!


Szóval én azt javaslom, hogy nézz utána a tandem szopinak,és nem nagyon idegen tőled, akkor mindenképp javaslom!Megkönnyíti majd a tesó érkezését! :)De csak ha NEked belefér!


22 hós kislány és 9 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért vettem el a nagytól a cicit, mert rágókának nézett(13hónapos volt). Ha normálisan szopizott volna, akkor nem lett volna szünet, mert most újra kéri(27hónapos nagy lóként jön szopizni a hugi mellé)

Az orvosom tudta, és csak annyit mondott, hogy ha kényelmetlen akkor hagyjam csak el, vagy ha görcsöket, vérzést észlelek. Amúgy egészségére a gyereknek.

2011. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, olvasgasd a Kismama magazint, vagy a LLL honlapját
2011. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!