Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptathatok terhesség alatt?

Szoptathatok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos. Még mindig szopizik, nagyon cicifüggő.Jelenleg 5 hónapos terhes vagyok. A minap megijesztett egy anyuka hogy ha így is szoptatok az méhösszehúzódást okoz és koraszülést eredményezhet. Igaz ez? A védőnéni szerint nem káros. Szeretném leszoktatni a lányt, de nem olyan egyszerű..... :(
2011. okt. 6. 20:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan szoptathatsz!


Én a második terhességem elején vérezgettem, nem igazán volt rendben minden. Az orvosom azt mondta, hogy most nem a legjobb, hogy a nagyobbat szoptatom, de a hirtelen elválasztással járó stressz sokkal rosszabb lenne, mint az a minimális oxitocin, ami szoptatásnál keletkezik. Szóval nem választottam el a fiamat, nem igazán tudtam pihenni sem mellette, a vérzés mégis abbamaradt pár nap alatt.


A történet "poénja", hogy az első terhességem alatt is vérezgettem, akkor szigorúan feküdtem, értelemszerűen nem szoptattam. Eredmény: majdnem három hétig véreztem. (Mindkét esetben ugyanazt a gyógyszert szedtem.)


Szóval semmi sem múlt a szoptatáson.

2011. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát! Sajnos az éjszakám elég rosszul telt, mert amikor felkelt a lányom, görcsösen próbáltam nem adni neki cicit. Ő persze nem értette és addig sírt amíg meg nem kapta, nekem meg folyton azon járt az agyam hogy rosszul csinálom. De ma olyan sok megnyugtató választ kaptam. :) Szerencsére nincs semmi gondom (vérzés meg ilyesmi), ugyhogy úgy döntöttem hagyom a lánykám, had szopizzon, ha nem ízlik neki ugyis elhagyja, ha már eddig ilyen kitartó volt! Bár mondjuk azt észrevettem, hogy nem mindig van "megelégedve" a tejci ízével, mert már játéknak nem "használja", csak nyugtató és altató hatása van.

Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek!

2011. okt. 7. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!