Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Eszik eleget a kisbabám?

Eszik eleget a kisbabám?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden megfogalmazni, mert hosszú a mi kis történetünk. Angliában élünk a párommal. Kisfiúnk 34 hétre született 2020gr-mal (magzatvíz elfolyás és születés között 5 nap telt el). A szoptatás "betanulásáig" orrszondánk van (fejt tej esetleg kiegészítve tápszerrel). Három hétig voltunk kórházban, mostmár itthon. Az elején egy orrszondás táplálás és egy szoptatás plusz rátöltés a szondára felváltva mivel csak 5-10 perceket szopcsizott, azt is immel-ámmal. Utánna fejés. Nagyon szépen volt tejem, akár 90ml is letudtam fejni. Mióta itthon vagyunk nagyon szépen szopcsizik, akár 15-20 perceket is elég intenzíven, de utána ha megyek fejni a másik mellemet (vagy éjszaka ha nem tudom felkellteni szopcsira akkor mind a két mellemet fejem) és csak max. össz. 30ml fejek le kettőből. Félek hogy nem eszik eleget. Nem sirós baba, viszont három óránként már kezd nyüszörögni és rágni a kis kezét hogy ő bizony enne. Viszont nem vagyok kibékülve a tejmennyiségemmel (miért nem átlátszó a mellünk? :)). Nagyon félek hogy nem eszik eleget, csak mivel koraszülőtt nem üvölt az éhségtől. Éjszaka van hogy fel sem kell, mert ő éhes lenne. Pisink az rengeteg van, kaka az kétszer háromszor nagyobb mennyiség. Emellett rettentő szeles is. Arra gondoltam, hogy mivel tele van széllel a pocakja, eszik ő csak mivel nincs több hely azt hiszi teli van, pedig nem és ezért bealszik a cicin. Jönnek ellenőrizni is. Két nap alatt 65gr híztunk (viszont akkor még volt orrszondás táplálásunk is). Most azt mondták hogy próbáljam mindig szoptatni a szonda csak végszükség legyen (mint pl éjszaka az az egy alkalom mikor egyszerűen nem kell fel, hiába próbálom kelltegetni, tisztába tenni, mellre tenni, csak félálomban van), mert ha minden oké három nap múlva kiveszik. Koraszülött első kisbabás az otthoni segítségtől távol élő anyukaként kicsit összevagyok zavarodva. Aki tapasztalattal rendelkezik segítsen vagy esetleg volt hasonló helyzetben. Csak használható normális tanácsokat adjatok (hülyeségre nem vagyok vevő :S Köszönöm :)
2011. okt. 11. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a ti helyzetetek elég speciális, ezért én azt javaslom, hogy kérj segítséget egy szoptatási tanácsadótól:

[link]

Itt találsz elérhetőséget, oldalt van, akit online is elérsz, vagy skype-on, ez a szonda dolog nálunk nem is elterjedt úgy tudom...


Diószeginé Schneider Esztert személyesen is tudom ajánlani!


Gratulálok a babához és kitartást a szopival!

2011. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, Schneiderné, Diószegi, fordítva írtam! :o)
2011. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben biztosan vennék egy babamérleget, mert akkor tudod, hogy mennyit evett egy szopizás alkalmával. Nekünk is van mérlegünk. Az elején mindenki azt mondta, hogy a mérlegelésbe bele lehet őrülni, de szerintem ez nem igaz, sőt nekem sokat segített abban,hogy megértsem a babám jelzéseit, mert mindig tudtam, hogy mennyit evett. Ahhoz pedig, hogy több tejed legyen az kell, hogy szoptass.Ahogy erősödik a babád annál ügyesebben fog szopizni, az majd jól beindítja a tejedet. Szopi után akár fejhetsz is, az is szaporítja a tejet. Az első válaszoló tanácsát is megfogadnám és felkeresnék egy szoptatási tanácsadót, aki biztosan hasznos tanácsokat tud adni Neked ebben a speciális helyzetben.
2011. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!