Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos bébi szoptatása...

3 hónapos bébi szoptatása mellett elkezdett futóedzés? Napi 40-50 percre gondolok, persze fokozatosan.

Figyelt kérdés
Ő a második babám, az elsőnél 7hós korában kezdtem de akkor tornáztam és úsztam most egyikre nincs lehetőségem, másikhoz meg kedvem..Akkor nem ment el a tejem 1 évig szoptattam, vajon a futástól elmenne?
2011. okt. 11. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy, semmi köze a kettőnek egymáshoz! Csak nyugodtan fuss, ha jólesik! :-) Én meg lovagolok. :-)
2011. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, az kimaradt, hogy terhesség alatt is szoptattam végig a nagyobbomat, aztán tandemben a kettőt, a kicsi még szopizik és ismét babát várunk. A sport semmit nem befolyásol. Csak jobban érzed magad tőle. :-)
2011. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem:)) Valahol olvastam hogy futó meg ilyen edzésbe ne kezdjünk mert rázkódik a mell (??) és hogy lájtos torna végezhető, de nekem az semmit se ér.

Köszi a választ!!

2011. okt. 12. 08:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Lovaglásnál is rázkódik. :-)

Amúgy a rázkódás valóban nem jó, ezért fontos a megfelelő melltartó. Ha az megvan, semmi gond nem lesz. Tapasztalatból mondom, 3 éve és két hónapja szoptatok folyamatosan, megszakítás nélkül és mozgok mellette. Lovaglás, néha görkori, tenisz, meg ami épp jön. :-)

2011. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ó nagyon klassz :) Akkor remélem én is így leszek mint te:)Alig várom, egyszerűen rosszul érzem magam ha semmit se mozgok:(

Szép napot!

2011. okt. 12. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! én is szoptatok (22 hós nagylányt) és mellette tesi szakra járok :)


Sőt közben kiderült az is hogy babaát is várok, és így is megy a dolog!


A megfelelő melltartó a lényeg!Ne hagyja "rázkódni" a melled (csüngeni)szóval megfelelő legyen a tartás, és ne nyomja sehol a cicid, mert az csomókat okozhat!De egyenletes nyomás nem gáz, csak pl a varrás ne vágjon be sehol!



Gratula az első 3 válaszolónak!

Remélem nálunk is sikerül a tandem szopi!

ÉS fuss bátran!Én is futok aerobikozm!

2011. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csajok, annyira örülök, hogy vannak néhányan olyanok is itt, akik nem nyavalyognak, hanem mozognak, "élnek"... Annyiszor megkaptam már itt, hogy ne járjon a szám, én szerencsés alkat vagyok hogy szoptatok, meg hogy el sem híztam a babák mellett, stb. Itt a bizonyíték, hogy nem vagyok egyedül!

Minden jót nektek!:-)

2011. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én sajna fel is szedek gyorsan pár kilót ha nem mozgok...szóval most egyáltalán nem hiányzik az önbecsülésemnek hogy sok sok hónap alatt felszedjek x kilót. Sokéig tervezek szoptatni és ha addig végig nem mozoghatnék akkor nagyon utálnám magam.

Egyébként érdekes, én pont hogy nagyon fitt mamikkal találkozom és vagyok körülvéve, sokan a bébi 5-6 hetes korától már sportoltak (nem versenyszerűre gondolok nyilván) én akkor még örültem hogy ha véletlen ki tudtam aludni magam:))

2011. okt. 12. 14:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A tandemszopira vágyó anyuka vagyok! :)


Én el sem tudnámképzelni, hogy nem mozgok!95 kilóval mentem szülni, mert veszélyeztetett voltam a 4. héttől! :( Minden álmom az volt fitt sportoló kismama legyek....Hát akkor nem sikerült, és nagyon durva vége lett!30 kiló...


Hát most vékonyabb vagyok,mint mikor terhes lettem az elsővel, és hatalmas életmódváltáson mentem keresztül a szopinak köszönhetően!


Nem iszom szénsavasat nem iszom kv-t, energiaitalt (bevallom ez hiányzik néha) és nyilván az első bbám előtt letettem a cigit!Ez volt életem egyik legjobb döntése!


Én azt tanultam a gyermekemtől (majd hamarosan gyermekeimtől), hgy megéri egészségesen sportosan élni!


És nagyon jól érzem magam!Amióta elégedett vagyok a külsőmmel, és a sportnak köszönhetően könnyednek és fittnek érzem magam, mindenki szerint kivirultam!ÉS szerintem nem csaka várandósság alatt kellene bevezetni a jógát,meg ilyesmiket (amiket trendinek tartanak) hanem a szülés után bizonyos idővel!Mert sokkal több vidám anyuka lenne!



Sok boldogságot Nektek! :)

2011. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan! Csak ha erős izomlázad van, az nem jó. Nekem a barátnőm a 6 hetes kontroll után kezdett fokozatosan futni. Addig szoptatta a lányát, amíg az el nem választotta magát, 1 évesen.
2011. okt. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!