Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van értelme adni az anyatejet,...

Van értelme adni az anyatejet, ha kevés van?

Figyelt kérdés
6 hónapos lesz a lányom. Már 2 hónapja elkezdett apadni a tejem, így tápszerrel pótoltam. 2 hete püréket is eszik. Naponta 3,5 - 4 dl tejet tudok lefejni (üvegből kapja, mert nem tudott szopizni soha). Eleinte napi 8-9 dl volt, de sajnos ma már egyre kevesebb, hiába fejek többször, hiába iszom a teákat. Szerettem volna 1 éves koráig anyatejjel táplálni, de nem megy. Ha csak ennyi van, akkor is van értelme tovább adni neki?
2011. okt. 21. 18:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sajnos az nagyon kevés, de bizakodni azért lehet. Ha te is fejsz, az eredményt úgyis látod majd.
2011. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A leghatásosabb tejmennyiség- növelő a szoptatás!!! MInél több inger éri a mellet, annál több lesz a tej.
2011. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

23:40-es válaszoló


most néztem ide vissza, remélem még tudok segíteni. Attól függ, hogy mennyi idős a baba. Ha jól belegondolunk, értelme mindig van, mert a szoptatás az immunerősítésen kívül még sok szempontból hasznos. De ha most csak az előbbi szempontjából kérdezed, akkor:

egy újszülött kb. 6-8 hetes korig én még ezt a picit is odaadnám. de ha olyan fél éves körüli, vagy elmúlt a babád, őszintén szólva, akkor már ez annyira elenyésző mennyiség, ő maga is már nagyra nőtt. akkor már nem látom sok értelmét. viszont jól ki van ez találva, ha csökken a tejed, a baba is érezni fogja és el fogja utasítani a cicit. nem fog 10 ml-kért küzdeni.

azért ha még eddig nem próbáltál, érdemes lenni utánanézni valamilyen tejszaporítási módszernek, de arról most nem regélek

2011. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
én vagyok akinek már csak 10ml, vagy akörüli teje van, sajnos a cicit már rég elutasította a babám, így a fejéssel jön csak annyi, elhihetitek már mindent próbáltam, de már a tanácsadó is azt mondta hogy csak a fejés maradt, addig ameddig...
2011. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szerintem az anyatej minden cseppje kincs, még 6 hónapos kor után is. Sőt, 6 hónapos kor körül megváltozik az anyatej összetétele, hiszen a pici ekkor kezd jobban mozogni, kúszni, és a szájába venni a dolgokat, mert így tapasztal. Az erős immunrendszerhez továbbra is fontos az anyatejes táplálás.
2011. nov. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!