Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha megjött a menstruációm,...

Ha megjött a menstruációm, akkor szép lassan a tej is fogyni fog?

Figyelt kérdés
6 hónapos a fiam és pár napja jött meg először. Ez annak a jele, hogy már egyre kevesebb a tej, és szép lassan elfog apadni?
2011. okt. 27. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyeseknél kihat a tej termelődésre a mensi. Esetleg csökken a mensi idején pár napig a tej, de nem apad el!

Van aki évekig szoptat mensi mellett is, anélkül, hogy elapadna a teje.


Nekem szülés után 6 héttel már jött meg a mensim, de ettől függetlenül 8 hónapig szoptattam.

2011. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. Van, hogy a menstruáció első napjaiban kevesebb a tej, ilyenkor a baba is gyakrabban kéri a cicit.

Első gyerekemnél: 19,5 hónapig szoptattam, 8 hetes volt, amikor megjött nekem. Őt nem zavarta, semmi változás nem volt.

Másodikkal: 20 hónapig szopott, 3 hónapos volt, amikor megjött, vele kevesebb volt a tej ilyenkor. Amikor 6 hónapos volt, egybe esett a növekedési ugrása az én menstruációmmal. 48 órán keresztül percre két óránként kellett megszoptatnom. Az kemény volt, de átvészeltük.

2011. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

DEHOGY!

szülés után 3,5 hónappal jött meg az első menszeszem, ennek már több mint 2 éves és azóta is szoptatok

2011. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk átmenetileg csökkent érezhetően a mennyiség, de az erősebb napok után páár nap után rendeződöt.illetve szerintem az íze is változhatott, már napokkal előtte sztrájkolt...
2011. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

A tejtermelés és a menzesz nincs ilyen direkt összefüggésben egymással. Ez inkább annak a jele, hogy a tested lassan újra kész arra, hogy gyarapodjon a család, ha majd akarjátok. :)

Az, hogy ez okoz-e valami változást a szoptatásban, teljesen egyéni, ahogy fentebb is írták neked.

2011. okt. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!