Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintem fogzik, a doki...

Szerintem fogzik, a doki szerint viszont éhes.5 hónapos, hozzátápláljak?

Figyelt kérdés

A kislányom kb. egy hete nyűgös, alig alszik éjjel és nappal, kiabál éjszaka, szinte végig fenn vagyunk. Nyálzik, rág. Hígabb a kakija. Az orvos szerint éhes, azért sír fel éjszaka többször. De én megkínálom, és nem mindig fogadja el, vagy csak keveset eszik. Tejem van szerintem, mert fejni is tudok.

Sinlacot írt az orvos, mivel a babám nem túl nagy (5 hósan 5,7 kiló, 2,4-gyel született.)

Hát próbáljuk a sinlacot, de nem nagyon megy. Ma almával kevertem, elfogadott egy kicsit, de nem lelkesedik. Szóval szerintem nem éhes! Ettől függetlenül lehet, hogy nem elegendő már neki az anyatej? Ártok, ha most elkezdem a hozzátáplálást?


2011. nov. 10. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég nagy a babád???

Több mint megduplázta 5 hónapos korára a születési súlyát! mit akar még a doki??

Hallgass az anyai ösztöneidre, azok nem csalnak!

(Szerintem várd meg a 6 hónapot a hozzátáplálással.)

2011. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lányom ugyan ez volt, leszámítva, hogy a drága 6 hetesen abbahagyta a szopást és én fejtem neki a tejet 3 hónapos koráig+tápszert kapott. Éjszakai alvása egyik napról a másikra megváltozott.. gyönyörű szép éjszakai átalvása pokol lett. Szó szerint! Fel kelt, nyöszörgött, de nem sírt. Láthatólag valami kellett neki, amit "rághat". A cumitól minden oké lett.. Aztán egyre sűrűbben fordult elő, hogy éjszaka is keltünk hozzá.

Ezután elmentem a gyerekorvoshoz, ahol megnézte az ínyét a lányomnak.. 4 foga nő egyszerre.. nem csodálom, hogy KO volt szegény.

3,5 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást orvosi utasításra, de nálunk más miatt kellett, nem az étvágya miatt!

2011. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól ne lepődj meg, ha elsőre fintorog, kiköpi, amit kap. Fiam 2 hónapja eszik banánt, de ha 1 hétig nem kap, utána még mindig furcsán néz, hogy ezmiez. :)

Ettől függetlenül szerintem ha van elég tejed, max. kóstolgassatok. Lehet, hogy már nem elég tápláló neki az anyatej. Ilyen is van. De lehet, hogy valóban "csak" fogzik, ami miatt szintén gyakran visszautasítják a babák az ételt.


Persze fogsz kapni olyan válaszokat is, hogy igen, ártasz a hozzátáplálással, én nem ezen a véleményen vagyok. De ezt tényleg neked kell eldöntened.

2011. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A korai hozzátáplálás ártalmas.
2011. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nem korai hozzátáplálás, közel sem. Mitől lenne az?

Ja, tudom, mert azt írta valaki, hogy 6 hónapos kortól kell. De erre mondta csecsemőorvos brátnőm, mert tőle kérdeztem, hogy mikor elkezdte az orvosit, azt tanították 4 hónapos kortól mindenképpen el kell kezdeni a hozzátáplálást, mert... és tudományos magyarázat. Aztán eldöntötte hogy gyermekszakorvos lesz, és mit tanítottak neki, hogy 6 hónapos kor alatt semmiképpen. És mondta, ez kb két év eltéréssel volt. De biztos benne, ha most járna egyetemre, megint mást tanítanának.

És lám, mit olvasok, glutént 4 hónapos kortól.

Kétségem sincs mikor a gyerekemnek lesz gyereke, mindenek leszünk csak jó anyák nem, mert 6 hónapig vártunk a hozzátáplálással, mert bebizonyosodott, hogy 4 hónapos kortól kellett volne, mert így rengeteg hiánybetegsége lett a gyereknek, amitől felnőttként magas lesz a koleszterinszintje.


Én elkezdeném a hozzátáplálást, úgyis a fő étel, ahogy tapasztaltad az anyatej marad. És kész. Ártani biztosnem ártasz, szerintem azzal többet, ha tényleg éhes és attól is szenved a foga mellett.

2011. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 alaszka ***** válasza:
Ez a 6 hónapos kor, ez egy irányelv, ami nem azt jelenti, hogy napra pontosan be kell tartani. Az én babám is 5 hónapos, elkezdtem kóstoltatni, még csak 1-2 kanállal, ettől semmi baja nem lesz. Félreértés ne essék, én maximálisan szopi-párti vagyok, de pár hét ide vagy oda nemigen árt. Az első babámnál is 5 hó körül kezdtem, és ettől függetlenül 18 hónaposig szopizott. Szerintem elkezdheted a gyümölcsöket, de amúgy szerintem sincs baj a súlyával, kis súllyal született, nyilván aszerint kell nézni a gyarapodását. Ha fejni is tudsz még evés után, akkor biztos hogy a tejed elég neki. Viszont a híg kaki szerintem egyértelműen a fogzásra utal. Szép lassan kóstolgasson, de nem kell elsietni.
2011. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad ezt a 6 hónapot ilyen görcsösen venni. Ha épp az ötöt töltötte csak, vagy már lassan 7, az belefér. Bár magának csinál az anyuka problémát, minél később kezdi. Szokatlan lesz a babának a kanál, a másmilyen íz, amiatt nem szabad nagyon elhúzni.
2011. nov. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

jaj, ezek az orvosok!


már megduplázta a súlyát! nagyon szépen fejlődik. mindaz, amit leírtál a fogzás velejárója. ha meg is kínálod, de nem kér, de fejni tudsz, akkor teljesen egyértelműen van tejed, de nem éhes.


nálunk 5,5 hósan bújt ki 2 foga, lehet hogy pár napon belül neki is leglesz.


ha nem szükséges, én nem adnék még neki mást. azzal jobbat teszel neki, ha kivárod a 6 hót.

2011. nov. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:
50%

Teljesen egyetértek az elsővel: fogzik és nem éhes. És én is megvárnám a 6 hót. Mert ha mégis "ennek az oldalnak" van igaza, akkor pláne nem nyersz semmit, ha korábban kezded.


És a glutént sem kellene 4 hónaptól bevezetni, csak az OGYEI nem szereti meghallgatni mások véleményét. :(

2011. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is a fogzásra gyanakszom, nem az éhségre...
2011. nov. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!