Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ártok azzal ha hetente 2-3...

Ártok azzal ha hetente 2-3 alkalommal tápszert kap a babám, mert épp nem vagyok otthon?

Figyelt kérdés
Lefejni nem tudok, mert azt vettem észre, hogyha szopik a babám jön tej, de mellszívóval meg nem jön semmi. Pedig az első héten mellszívóval is sikerült fejnem, de már nem.
2011. nov. 14. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Ártani nem ártasz vele, de azért jobb lenne valahogy megoldani az anyatejet.
2011. nov. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kézzel próbáltál fejni?
2011. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mindegy mennyi idős a baba. Ha picike akkor árthatsz mert előbb utóbb át fog szokni a cumisüvegre,plusz el fog kezdeni apadni a tejed. Ha nagyobbacska akkor már mindegy. Az sem mindegy miért mész el. Ha dolgozni,vagy nagymamát ápolni,vagy suliba akkor kár ezen agyalni,mert fontos dolgod van,igy tudod megoldani és kész.

Ha kevésvé fontos dolgod van el kel gondolkozni a fontossági sorrenden.

2011. nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
megvárod, hogy beinduljon a tejleadó reflex? 5-10 percet várni kell és "szárazon" fejni előtte. Legalábbis nekem annyi kellett
2011. nov. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hová mész hetente alkalommal? nem mindegy a válasz szempontjából.

Én pl. úgy időzítek, hogy 3 óra alatt megjárjam. Pl, fodrász, bevásárlás, nagytesóval játszótér, bábszínház, stb.

2011. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igény szerint szoptatok, így van amikor akár 1 óra múlva is kér enni. Pl. boltba megyek pelenkát venni, vagy múltkor az anyaságit mentem intézni és a lakcímkártyáját, vagy postára csekket befizetni. Más sajnos nem tud elmenni helyettem, anyának eltört a lába, így ilyenkor ő vigyáz rá, a férjem pedig kora reggeltől késő estig dolgozik. De mindig etetés után megyek gyorsan intézni a dolgokat ha van valami, de van, hogy felkel és éhes.
2011. nov. 14. 13:20
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Azt még mindig nem írtad meg, menniy idős a baba, de ha az "egyszeri anyaságit" intézted, akkor gondolom még nagyon pici.

Ebben az esetben én nem tápszerezném. Két lehetőség van: vagy viszed magaddal (a legmeglepőbb helyeken is meg lehet szoptatni egy babát, plusz sok helyen még kedvesek az emberek, ha látják, hogy újszülöttel vagy, előre engednek.


Vagy, otthon hagyod, 2,5 órát akkor is kibír, ha picit nyűglődik. A babák nem csak az éhség miatt szopiznak, hanem mamaközelség miatt is, ha pl. apa van velük, hamar megtanulják, hogy tőle nem kapnak cicit. Máshogy kell addig megnyugtatni, vagy elvinni sétálni, vagy hordozókendőben magára veszi apa, simán "elbánik vele" ennyi ideig. Nem szabad azon sem aggódni, ha picit sír a baba. Ha közvetlenül egy kiadós szopi után távozol, ki fogja bírni. És az apa-gyerek kapcsolat is épül! :o)

2011. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én babám 1 hónapos, és mivel eddig elég sokszor be volt gyulladva a mellem, nem tudtam sokszor cicire tenni! Gyakran eszik cumisüvegből is, mert pótolni kell az anyatejet sajnos, de eddig még mindig vissza tudtam rakni mellre, mind a kettőt elfogadja!
2011. nov. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mennyi idős?


szerintem ez olyan kérdés amit fordítva kell nézni. ha olyan tennivalód van, amit muszáj megoldani és senki nem tudja elintézni helyetted, akkor a babának kell alkalmazkodnia (akár azzal hogy kivárja míg hazaérsz, ha 2-3 óráról avn szó), akár azzal, hogy tápszert eszik (de nem biztos hogy elfogadja).

ha viszont olyan tennivalóról van szó, amit másra is rá bízhatsz (pl.pelus vásárlás), akkor a baba igénye a fontosabb.

2011. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ja, ami meg olyan, hogy babával is elintézhető (ha elmúlt 2 hónapos), akkor vidd magaddal pl.postára.
2011. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!