Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ártok azzal ha hetente 2-3...

Ártok azzal ha hetente 2-3 alkalommal tápszert kap a babám, mert épp nem vagyok otthon?

Figyelt kérdés
Lefejni nem tudok, mert azt vettem észre, hogyha szopik a babám jön tej, de mellszívóval meg nem jön semmi. Pedig az első héten mellszívóval is sikerült fejnem, de már nem.
2011. nov. 14. 09:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Inkább menj el egy nap 2-3* elintézni a dolgod. A boltok este is nyitva vannak, ha a férjed haza ér.... Nem hinném, hogy nem lehet megoldani tápszer nélkül. Én nem adnék neki, az tuti.
2011. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

heti 2-3 alkalom nagyon soknak tűnik.

van olyan, hogy muszáj menni (pl.6 hetes kontrollra nem viheted a babát is), de ez van ritkán. a dolgok nagy része csak szervezés kérdése. pl.csekket a szomszéd is fizet, meg lehet kérni hogy a sajátjával együtt adja fel a tiéteket is (ha babával nem tudsz eljutni a postára). kenyeret lehet otthon is sütni (még jobban is jársz vele), nagy bevásárlás meg elég havonta 1x.


hidd el, később sem lesz egyszerű. arra kell berendezkedni hogy a babáddal ketten megoldjatok mindent, illetve apa besegít amikor tud.

de ha ilyen szerencsés vagy, hogy mamád tud vigyázni a kicsire, akkor 1-1 órára el tudsz menni anélkül hogy a babád hiányolná a szopit. gondolom, sok mindent el tudsz intézni 1 óra alatt, heti több alkalommal.


szóval én csak emiatt biztosan nem adnék tápszert. (ha van anyatej akkor nem szabad tápszert adni. megváltoztatja a bélflórát.)

[link]

2011. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%
Heti 2-3 alkalom miért sok??? Ezzel együtt is a 90%-át anyatej teszi ki a tápláléknak. Ha olyan szerencsés hogy van aki vigyáz a babára nehogy már ne tehesse ki a lábát hetente 2-szer a lakásból. Nyugodtan csináld így, semmi baja nem lesz tőle a babának. Az meg hogy hova mész ilyenkor tök irreleváns, oda ahova Te fontosnak tartod.
2011. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

tegnap 17:21-nek van igaza. Kinek mi köze hozzá, hogy mi dolgod van? Ártani nem fogsz vele. Ha minden kisbabának ártana, akinek tápszer kiegészítésre (vagy teljes egészében) van szüksége, kihalna a fél világ. Ennyitől sem rászokni nem fog, sem kevesebb tejed nem lesz. Kimozdulni meg néha igenis kell.


4 gyerekes anyuka

2011. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xStefix ***** válasza:
Egyetértek, fontossági sorrend. És minél inkább anyatej, ha csak megoldható. Diszkrét szoptatás házon kívül.
2011. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!