Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csomó a mellben. Más is járt...

Haramia kérdése:

Csomó a mellben. Más is járt így? Mi történt utána?

Figyelt kérdés

Öt hónapos a kisfiam és anyatejes, első baba. Ma reggel találtam egy igen jól kitapintható csomót a bal mellemben, annak is a jobbfelső felén.Bár azt olvasom, hogy ez szoptatáskkor gyakori dolog, de eléggé megijedtem. Jelenleg nem fáj, de korábban emlékszem két alkalommal is volt, hogy fájt a szoptatás a bal mellemből, és azon a területen fájt a mellem is, plussz kivül is piros volt a bőr, mint gyulladáskor. Még tettem is itt fel kérdést róla, de akkor a csomót még nem észleltem. Másnál is volt ilyen? Mi okozta a csomót? Kihez fordult vele? (háziorvos?nőgyógyász?)Mit tudtak tenni?

Megijedtem kicsit, előre is köszi a válaszokat!


2011. nov. 25. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nőgyógyász, majd Ő esetleg továbbküld uh-ra. Barátnőmnek volt ilyen, Ő is kivizsgáltatta magát. Azt mondták neki, hogy elég gyakori, de azért muszáj megnézni.
2011. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálj több irányból szoptatni. Nekem az vált be, hogy négykézláb föléhajoltam, és így szinte "körbejártam" szopi alatt. A babám kacagott nagyokat, de tetszett neki a dolog.:) Szoptatás közben próbáltam masszírozni is, hogy lazuljon, ezt a védőnő mutatta. Mellette szedtem homeós bogyókat ( Phytolacca americana 9 vagy 15-ös ch és bryonia 15 ch felváltva óránként), éjszakára meg borogattam, időnként nappal is (melegdunszt). Elég nehezen múlt el, többször is kiújult, de most már kb. két hónapja nincs gondom vele. (A háziorvos a nőgyógyászhoz küldött anno, az meg sebészhez.)
2011. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy a barátnőmnél elzáródott egy tejcsatorna.
2011. nov. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legvalószinübbb, hogy egy tejmirigy van jobban megduzzadva vagy esetleg kicsit begyulladva, szoptatás alatt gyakorlatilag nem fodulhat elö rákos csomó a mellben.


Ami jót tesz, ha szoptatás után óvatosan mindenhol átgyúrod a melledet - ez lehet, hogy a csomós részen fájdalmas, akkor kicsit óvatosabban csináld, még ha fáj is. Pár alkalom után megindul ott is a tej áramlása és megszünik a fájdalom. Ha hétföig nem javul igy, akkor menj orvoshoz.

2011. nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 hónapos volt a kislányom mikor a bal mellemben találtam csomót, ill. nem is kellett megtalálni nagyon, mert fájdalmas, dulladt lett ott a cicim - először én is bepánikoltam, aztán kicsit utána olvastam, s csináltam a tanácsokat - meleg ( nagyon meleg) zuhany alatt masszíroztam, mikor szopizott a picúrom közben is nyomkodtam, és 2 nap alatt javúlt, majd 4 nap múlva nyoma sem volt. Próbáld ki ezeket te is , s ha nem javul akkor fordulj orvoshoz.

2011. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy hónapja volt egy csomóm, bár nekem fájt...

A férjemet megkértem, maszírozza meg. Egyik este vagy fél órán át simogatta elég erősen, és regllere elmúlt...

2011. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat kicsi megnyugodtam, kipróbálom a meleg borogatást, a masszázst meg a pókember pózben szopiztatást, remélem használ. aztán ha mégsem akkor hétfőn doki!

Köszi mégegyszer, picit megnyugtattatok!

2011. nov. 25. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Velem ugyan ez volt, tegnap előtt kezdett el fájni a cicim, és találtam egy csomót, én is nagyon megijedtem. Azóta masszírozom, minden szopi után jól megmasszírozom, és kifejem, illetve fölé hajolva szoptatok. Ma már szinte nem is fáj, holnapra meg szerintem el is múlik. Remélem, neked is így lesz!
2011. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!