Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 35-hetes kismama vagyok!...

35-hetes kismama vagyok! (első baba lesz) Kicsit tapasztalatlan vagyok! Hogyan kell majd helyesen szoptatni? Mind a két mellböl? Milyen időközönként?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!!!
2009. máj. 15. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
felváltva mindkét mellből és a legjobb a baba igényei szerint mikor éhes, nem kell az órát nézni.
2009. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy etkezesre az egyik melledbol, aztan a kovetkezonel a masik melledbol kinald a babat. Jol irta az elottem szolo, ne merd az idot, majd a baba sir, ha ehes. Az elejen ugyis gyakran fog kerni tejcsit, mert meg pici a gyomra. Az enyem 1-1,5 orankent kert enni az elso heten. Aztan szepen be fog allni a 3-4 oras etetes kb. 2 honap alatt, valakinel hamarabb. Ha nem tudsz valamit, nyugodtan kerdezd meg a korhazban a csecsemos novereket, ok majd segitenek a helyes tartasban a szoptatasnal.
2009. máj. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Egyszerre csak egy ciciből egyen, és ha fél óra múlva kér még, mert mondjuk belealudt, akkor is ugyanazt kell odaadni, mert ha a másikat kapja onnan is a hígat szívja ki, és nem lesz neki elég. Az enyém 11 hós, és még mindig nagyon sűrűn szopik. Amíg kissebb volt állandóan rajtam lógott, és szerintem így volt a jó, mert beállította magának. Semmivel nem kell törődni, csak őt kell figyelni. Ha sír az első hogy megkínálod. Még akkor is, ha nam sokkal előtte evett. Van amikor úgy viselkedik, mintha nem lenne neki elég, de ennek ne dőlj be! Itt szokták elrontani, és elkezdik a pótlást. Nem szabad! Csak szoptass, és szoptass! Fejni nem kell, ha csak nem durran szét. Nekem soha nem csöpögött a tejem, egy csepp nem ment kárba, se fejni nem kellett, se melltartóbetét nem kellett. Olyan jól beállította, hogy még most is szinte csak szopik! Legyél nyugodt, pihenj majd sokat, igyál sok folyadékot, és figyeld a babát: kutacs, pisis pelus stb. Tuti elég lesz neki. Lesz olyan főleg most nyáron, hogy csak szomjas lesz, és sűrűn fog enni. Soha ne mérd hogy mennyiket eszik, nem egyforma. Remélem sikerrel jársz majd!
2009. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, a büfiztetésre is nagyon figyelj oda, mert könnyen pocakfájás lehet belőle. Én úgy jártam, hogy mindig cicire tettem amikor sírt - azt hittem, hogy éhes - de csak a levegő bántotta. Vagy más baja volt, ezt majd ki kell tapasztalni. Szóval mindig megszoptattam ilyenkor, nem tudta rendesen megemészteni az előzőeket és arra ráetetve jó kis hasfájás alakult ki. Azt tanácsolta ebben az esetben a doki, hogy ki kell várni legalább 1,5-2 órát az etetések között.

Jót írt az előttem válaszoló is, de sztem csak akkor csináld úgy, ha bebizonyosodott, hogy nem pocifájós a babád. Meg amíg nem lövell be a tej, de addig mindenképp amilyen gyakran csak tudod tedd cicre, mert csak a babád tudja csak beindítani.

Könnyű szülést kívánok, 6 hós baba anyukája

2009. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!

en is elsöbabäs 36hetes vagyok,tehät nagyon tapasztalt...nekem a vedönöm azt modta,hogy 3oränkent etessem,es negyed orät az egyik mellböl,aztän büfi,aztän a mäsikbol,es megint büfi.es ha teät adok neki,azt legutoljära szopi elött 1oräval,mert akkor nem fog ugy szivni,ha teli a pocija.na majd meglätjuk,hogyan fogom csinälni,csak azert irtam,hogy nekem ezt mondta a vedönöm...sok sikert nekünk! :)

2009. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki szopiztatni akar, az a teát felejtse el!!!

Nem kell a babának a szomjúság ellen semmi más folyadék csak a tejcsi.

Én kb 6 hónapos korában adtam először vizet neki, azt kiköpte, próbáltuk gyümölcslével, teával, de semmi más nem kellett neki csak a cici.

Most persze már mindent iszik, de nem bánom, hogy 6 hónapos koráig csak szopizott,mert még a dokinő csak a védőoltáson látta, ezidáig semmi betegsége nem volt.

Most is szopizunk pedig más 14 hónapos.

2009. máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!