Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 eves kismama vagyok 2....

34 eves kismama vagyok 2. terhesseggel. Down-kor eredmeny alacsonyabb a normalnal. Valakinek van hasonlo tapasztalata? Rendben volt a baba?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg a 12. heti kombinalt teszt eredmenyet es a normalnal alacsonyabb ertek jott ki. 1:228 a down-kor. A normal 1:304 vagy az folott lenne. Jovo heten ujabb uh es genetikai tanacsadas. Kerhetek magzatviz vizsgalatot is. Volt valakinek hasonlo eredmenye? Lehet ezt elmerni? Semmilyen genetikai betegseg nincs a csaladban es anno a 2 eves kisfiam eredmenyei is teljesen jok voltak. Nem akarok panikolni, de azert csak ezen jar az agyam.
2011. szept. 13. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen értéknél már érdemes megcsináltatni a magzatvízvizsgálatot. Hiába számít a te életkorodnál az 1:340-hez normálisnak, még az is elég nagy rizikó. Mivel 39 éves voltam, és nem akartam hasba szuratni magam, elmentem az Istenhegyi úti Genetikai Centrumba. Ott csinálták meg a tesztet. Nekem 1:1699-hez jött ki. Ott mesélték, hogy 1:4-hez eredménnyel is lett egészséges babájuk. Szóval ne keseredj el, valószínűleg minden rendben lesz. De a Down nem játék, esetleg hívd fel érdeklődni az Istenhegyieket, hogy mit javasolnak.
2011. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt. En is arra hajlom hogy megcsinaltatni a magzatviz vizsgalatot. Teljesem ledobbentem, mikor mondtak az eredmenyt, nem szamitottam ilyesmire. A fiammal 1:1944 volt 2 eve.

Kulfoldon elunk, most az otthoni klinikak nem elerhetoek a szamomra, de koszi megegyszer.

2011. szept. 13. 19:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A 2 éves kisfiammal, és most a 2 hetes kislányommal is ilyen eredményem volt 26, ill. 28 évesen. Most nem keresem meg a pontos értéket, de a "szérumos" érték valami 1:201 -hez, míg a kisfiamnál 1:198-hoz lett. A kisfiamnál még nem pánikoltam, mert utána sem néztem az egésznek. Most pedig a 22. hét körül dokit fogadtunk, de akkor meg már fölösleges lett volna bármilyen vizsgálat.

Persze egészséges lett a kicsi lány is!! UH-on amúgy nézték az orrcsontot, tarkóredőt?_ Ha az rendeben, szerintem megnyugodhatsz! :) (Nekem a 12. heti tarkóredőnél csak annyi volt, h 3 mmm alatt, az orrcsontot nem is nézték, a kérdésemre, h mekkora a z esélye a down kórnak, csak lazán legyintett a szonográfus :)

2011. szept. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
a genetikai tanacsadasnal mondani fogjak vagyis ajanlani fogjak a magzatviz vetelt de en is voltam igy mint te csak nekem az afp VOLT MAgas azert akartak magzatviz mintat venni en nem engedtem, azt mondta nekem a genetikus ha a geneteikai UH. jo lesz ne menjek bele a magzatviz mintaba az UH os eredmenyem tokeletes lett igy nem mentem bele, termeszetesen teljesen egezseges kisfiam szuletett, most 12 hetes terhes vagyok tegnap voltam uh. on vervetelen, az uh. on minden okes.amugy en is kulfoldon vagyok te merre vagy ?
2011. szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mi az USA-ban elunk. Hat ez az hogy nalam meg az uh eredmeny lett abnormal. Afp-hez meg most vettek vert. Sot ugy tudom az Afp a regebbi es bizonytalanabb modszer. Azt olvastam, hogy az sem mindegy hogy az Afp alacsonyabb vagy magasabb erteket mutat a normalnal, mert az kulonbozo betegsegekre utal.

Szoval majd jovo heten mar remelem kicsit okosabbak leszunk. De szerintem megcsinaltatom a magzatviz vizsgalatot is. Koszi a valaszokat!

2011. szept. 14. 03:44
 6/15 anonim ***** válasza:

szia!

en canadaban elek nem mesze toletek :)

az nem jo ha az UH -os teszted nem volt jo :(

mindenkeppen meger egy magzatviz mintat

minden jot kivAnok remelem minden rendben lesz

2011. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én 27 éves vagyok, az életkori érték 1:1200-hoz, nekem 1:110-hez lett a vérvétel és az uh alapján.

Sikerült az orvosok miatt kétszer genetikai uh-ra mennem, 11 és 12. héten, nekem már a 11. héten látszott az orrcsont, a 12. hetin is volt orrcsont és a tarkóredő is jóval 3 alatt van. Most várok az Afp eredményre, aztán megyünk mindezzel genetikai tanácsadásra.

Őszintén szólva én annak hiszek, amit látok, tehát az UH-knak. Hiszen a véreredményedet elkavarhatják, adatokat nem megfelelően vihetik be, stb. Az UH-nál meg ott vagy, és látod hogy van e orrcsontja, stb a picinek vagy nincs.

Nekem is sokat jár ezen az agyam, főleg hogy nem tudom eldönteni van e értelme magzatvíz vizsgálatot végezni, és az orvosok egyáltalán miért riogatnak ilyen értékekkel. (persze azon kívül hogy jó kis pénzt kapnak utánad ha magzatvízvételre adod a fejed)

Hiszen mindegy hogy az arány 1:10-hez vagy 1:100-hoz ha te vagy pont az az egy.

Én nem tartom túl pontosnak ezeket a vérvételes vizsgálatokat, hiszen nem konkrétan a te babádat nézik, hanem hasonlítják az értékeket még vagy ezer másik ember babájához.

2011. szept. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

tarkóredő mennyi lett?


en kernek magzatviz vizsgalatot, bar a protokoll 35 evrol 37 evre emelte a kotelezot, de engem megnyugtatna.


a masik, hogy en a helyedben megcsinalnam az intergralt tesztet.


a súlyod jól adtad meg?

2011. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Koszi a tovabbi a valaszokat. Azota beszeltem egy ismeros dokival. Megnyugtatott, hogy ne aggodjak. Jovo heten megcsinaljuk a genetikai uh-t es a tanacsadast meg mar az afp eredmeny is meglesz es meglatjuk hogy szukseg lesz-e magzatviz vetelre. Bar en hajlok ra hogy megcsinaltatom. Tarkoredo eredmenyt sajna nem tudom. Most egyenlore nem idegesitem magam, ugysem tudok mit csinalni meg egy hetig. Koszonom a valaszokat.
2011. szept. 15. 19:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!Mi lett Veletek?

A 3. válaszolónak írom:azért én simán meglegyintettem volna a szonográfust,ám NEM lazán.A barátnőm januárban szülte meg(22.hétre)a beteg babát-Down kór-mivel szerencsére az integrált teszt eredményét látván bevállalta az amniot.Az UH-ot magánúton,nagyon jó helyen végeztette(Istenhegyin),és minden maximálisan rendben volt.A 12. héten orrcsont ábrázolódott,a tarkóredő 2 mm körüli volt,a többi adat is tökéletes volt.A 18. héten SEM volt semmi(szív,bél probléma,a végtagjai mérete is abszolút rendben volt).És tessék.Szóval nem garancia a tökéletes UH eredmény sem.

2012. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!