Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt nem javasolt,...

Szoptatás alatt nem javasolt, de a gyerek meg ihatja közvetlenül? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés
Elég rosszul vagyok, és semmi nem használ. Az Ambroxol köptető elég jól be szokott jönni, de azt mondta a doki, hogy szoptatás alatt nem javasolt. (A betegtájékoztatóban is ezt írják.) Amit szedek, nem ér semmit. Erre most elkapta a gyerek is. Mit adjak neki? Ambroxolt! A betegtájékoztatóban le is van írva a 0-2 éves gyereknek való adagolás. Akkor most nem mindegy, hogy én is szedem-e, vagy nem? Nyilván nem ugyanaz, hogy egy 1 hetes újszülött, vagy egy 1,5 éves gyereket szoptat az ember!
2011. dec. 7. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A szoptatási tanácsadók által használt (nemzetközi) hatóanyag útmutatóban az ambroxol a nullás rizikócsoportba tartozik.


[link]


Egyébként szedhetsz más köptetőt is, Elixiruum Compositum Thymi (gyógyszertári), vagy ACC, vagy Lándszás utifű szirup


Nekem személyesen az ACC 200 granulátum jön be leginkább. Megnéztem, az is veszélytelen. Annak a felezési ideje kevesebb, mint az ambroxolé.

Nem tudom, hány óránként szoptatsz, de ezt is mérlegelheted a táblázat segítségével.


Alul van, hogy mennyi idő alatt éri el a csúcsát a hatóanyag a szervezetedben, a felezési idő pedig ehhez hozzáadva kiadja, hogy annyi óra múlva már csak fele menyniség van jelen stb.


Jobbulást!

2011. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából én azt nem értem, hogyha a gyerek is szedi, akkor nem mindegy, hogy átmegy-e a tejbe?
2011. dec. 7. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Épp ezért lehet Neked is szedni, mert nem baj, hogy átmegy a tejbe, ugyanis nem okoz semmilyen gondot...


Egyébként lehet, hogy a gyerek adagban kevesebb a hatóanyag, akár töredéke a felnőttnek.

(Pl ACC-nél ez így van, a felnőtt ACC 200-at, míg a gyerekek ACC 100-at kaphatnak, eleinte annak is csak a felét)

2011. dec. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez érdekes, de nekem az jutott eszembe, hogy lehet azért nem javasolt, mert ugye bejut az anyatejbe, így a gyermek szervezetébe, és ha ő nem beteg, akkor tulajdonképpen indokolatlanul kapja. Az olyan lenne, mintha egy egészséges ember szedne gyógyszert. Ha ő is megbetegszik, akkor ok, kaphatja, de ellenkező esetben nem ajánlott.
2011. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig mindketten betegek vagytok, akkor többszörös dózist kap. Mindenképp megkérdeznék szoptatási tanácsadót, illetve gyermekorvost.
2011. dec. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!