Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elvalasszam vagy hogy potoljam...

Elvalasszam vagy hogy potoljam az anyatejet?

Figyelt kérdés
10 es fel honapos a babam, sajnos egyre kevesebb a tejem, pedig este ejjel, meg hajnalban meg igenyli a szopit. sokszor erzemj, hogy meg szivja erosen, de mar semmi sem jon belole. probaltam tapszerrel potolni, de nem fogadja el:(. ugy gondolom, amig van valasztasi lehetosege inkabb a keves jot valassza mint a tapszert:)). Mit csinaljak? valasszam el es akkor fogja inni a tapit ha nincs mas?igy semmikepp nem eleg neki az anyatej, szerintem. este meg be tud lakni, de ejjel meg reggel mar nincs eleg. napkozben nem akar szopizni.Kap tejpepet is 1x-2x egy nap. Szeretnem h. megfeleloen fejlodjon, de egy ideje megallt, talan pont emiatt.
2011. dec. 12. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
éjjel már rég nem kéne ennie. (szopnia) ha nem elég neki el fogja fogadni a tápszert. ha éjjel nem enne elég lenne neki reggelre. éjjel adj vizet neki.
2011. dec. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

Nem értek egyet az előzővel, mert általában pont az éjszakai szoptatás szokta feltornázni a tejet. Arról nem is beszélve, hogy egy baba nemcsak éhségből szopik éjjel. Nem tudom, néha úgy tűnik, ez sokaknak új dolog.


Kérdező, mindenképp szoptasd, amíg csak ő kéri vagy amíg nem elviselhetetlen neked, hogy "üresen" szív. Te is írtad, ez mindenképp jobb, mint a tápszer; ezzel is időt nyertek.

A hízása biztosan nem emiatt állt meg, hanem sokkal valószínűbb, hogy a mozgásfejlődése miatt, ami ebben az életkorban nagyon megindul (és rengeteg energiát igényel). Mivel nem kicsi baba már, én a helyedben nem izgulnék a súlybeli gyarapodásán, az csak az első hetekben-hónapokban igazán fontos, hogy rendesen meglódoljon. Ebben a korban már a babád hangulata, kedélyállapota és a pisis-kakis pelusok relatív rendje az, ami megbízhatóbb infóval szolgál neked arra vonatkozóan, hogy jól fejlődik!

A szopihoz még annyit, hogy ha továbbra is szeretnéd, akkor kínálagsd őt kitartóan. Nem kell erőltetni, ha nem kér, nem kér, de adj neki, ha hajlandónak mutatkozik rá. Ha nagyon fáj, az persze nem jó, de lehet, hogy már mondjuk kevésbé figyelsz oda az elég folyadékra vagy a nyugalomra.(?) Mert ezek mind okozhatják azt, hogy lassul a termelés ill. a leadás.

Sok sikert!

2011. dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi Xstefix a megnyugtato valaszt. Azt hiszem magam is igy gondolom, csak megerositesre van szuksegem. Nem esik nehezemre ejjel szoptatni, de volt hogy olyan 8 korul kapott tejpepet es fel 10 kor szopizott is, igy nem ebredt meg 2kor csak fel 4 kor. Attol tartok, hogy ehen marad ejjel, azert kel fel, persze tudom, hogy nem csak amiatt kelnek fel a babak, van ismerosom aki 2 orankent eteti ejjel a tobb mint 1 eves gyereket, mert felebred. Mindenesetre reggelre van sulya a pelusanak, ugyhogy valamennyit biztos eszik. mindenkepp kitartok meg, mert nincs kedvem almatlan ejszakakhoz es esetleg ejjel tapszert kevergetni a konyhaban:( egyszerubb kivenni es mellem fektetni, kozben en felig szunyalok tovabb:P
2011. dec. 12. 12:31
 4/5 xStefix ***** válasza:
Ha éhes lenne, azt biztosan tudnád. ;)
2011. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Stefix, teljesen igazad van:)

KÉrdező:)! Ne felejtsd el, hogy a babának a szopi nem csak eleség vagy innivaló. 10 hónaposan egyre többet fedez fel a világból, "távolodó" szakaszban van. Az éjjeli szopi pedig egy menedék:), megnyugvás. Személy szerint én azoknak, akik szerint nem szabad már szopnia éjjel egy ekkora babának, azt tanácsolnám, ne forduljon oda a férjéhez, ne ölelje át éjjel...ugye, hogy abszurd;)?

2011. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!