Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3honapos kisbabam ejszaka...

3honapos kisbabam ejszaka orankent szopizik, keves lenne neki az esti szopi? Potoljak tapszerrel? Nehezen is alszik el este, furdes vacsi utan kb.2ora mulva.

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem csak növekedési ugrás. Szopiztasd annyit amennyit kér, ne pótold, majd megnő a tejed mennyisége. Próbáld mindkét mellből szoptatni.
2012. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
ha van a cicidben tej és ki is tudod fejni akkor tuti nem kevés neki, nem tudom mennyi ideje csinálja de tényleg lehet növ ugrás, megtermeli magának a szükséges többletet. Tápszert magadtól amúgy se adj neki, kérdezd meg a védőnőd. Én most épp két hete szenvedek vele, mert az enyém meg nem hajlandó enni pedig van sok tejem. Eszembe se jutott még a tápszer most keressük az okokat. Ha meg nem fogy akkor főleg ne adj neki tápszert.
2012. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Fejjél reggel tejet és azt add este, mert az sokkal laktatóbb. A növekedési ugrás kb. 2 napig tart.
2012. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy tudom pont az esti tej a zsírosabb, laktatóbb. Ez kell ahhoz hogy kitartson egész éjjel, amikor már nem kell enni. A reggeli nekem sokkal "vizesebb".
2012. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. A reggeli tej a laktatóbb,mert estére sokkat többet szoptatsz és hígul valamennyire. A növekedési ugrás pedig tényleg általában 2 nap és éjjel-nappal tart. Ezért pontoztatok le?
2012. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:
70%

Azért pontoztunk le, mert tényleg nem jót írtál. A reggeli tej pont hogy nem laktatóbb, mindössze sokkal több cukrot tartalmaz, mint az esti. De a szénhidráttól senki nem lakik jól (hosszabb időre), ugyanis evés közben/után hirtelen felnyomja a vércukrot, ami utána hamarosan újra visszazuhan: és máris éhes leszel. (Próbáld ki tésztával vagy csokival. 1-2 óra múlva már éhes lehetsz.) Az esti tej az, ami zsírosabb, ez joban eltömít, jól írták.

És az sem igaz, hogy az ugrás 2 napig tart és pont. Ideális esetben már 2-3 nap után érezHETi valaki, hogy több teje van; de ehhez "tökéletesen" kell szoptatni. Egy kezdő anyuka, aki még nem egészen ismeri magát és a szopis gyakorlatot, akár hetekig is próbálkozhat, mire rájön, hogyan felel meg neki a legjobban és sikerül megnövelnie a tejét. A 2 nap inkább a gyakorlottabb, olajozottan szoptató anyukákra igaz. (És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a gyerek és a körülmények is befolyásolhatják a folyamatot..)

2012. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
70%

Azért, mert este gyakrabban szoptatunk, nem higul a tej! Nem tudom, ezt honnan tudod így, de nagy butaság, semmi összefüggés. Nem is tudtam hirtelen rájönni, ez milyen logika alapján lenne így..

A tej mindig aktuálisan termelődik meg, ill. egész nap tárolódik is valamennyi. De, egy szoptatás alkalmával először mindig a híg része ürül, utána a zsíros. A különbség napszakonként csak abban van, hogy milyen ennek a két tejrésznek az aránya. Reggel (ill amikor több a mellben a tej) több a híg tejrész. Este (ill. amikor az összmennyiség is kevesebb) több a zsíros tej. És pontosan azért (is), mert a kisebb tejmennyiséget így lehet valamelyest ellensúlyozni. A Természet jól kitalálta.

2012. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lepontozott vagyok. OK, biztos igazatok van, de ha napokig, hetekig sír a gyerek,akkor biztos nem a növekedési ugrás miatt sír,mert az rövidebb ideig tart.
2012. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
Igen, akkor valószínű, hogy máshol lehet a gond. De a tej tápértéke mondjuk 1000-ből 1 esetben "nem elég jó" - a többi 999 esetben máshol van a probléma.
2012. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!