Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 12 hetes a kisfiam. Délutánra...

Snoopy_82 kérdése:

12 hetes a kisfiam. Délutánra már annyira kevés a tejem, hogy tápszerrel pótolni kell. Hogyan tudnám növelni a tej mennyiségét?

Figyelt kérdés

Már sok dolgot kipróbáltam(pl. homeopátiás bogyók, szoptatós teák, sör, rántott leves...), de nem igazán segítettek. A görögszéna teától egy nap elég sok tejem volt, de azóta semmi hatása. Jelenleg Moremilk-et szedek, de még nem érzem hatását.

Ha etetés után fejek, akkor még kevesebb tej jut a következő etetésre.


2012. jan. 13. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig a fejés a megoldás. Lehet, hogy az első 2-3 napban kevesebb tej jut a következő etetésre, de utána észreveszi a melled a megnövekedett fogyasztást, és elkezd több tejet termelni, így több jut a babának is. Csak 2-3 napig kell gyakrabban mellre tenned a babát.
2012. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami NEKEM bejött (csak mert máshol le lettem pontozva, mekkora sarlatán vagyok....):


1. folyamatos fejés! kaja után minimum 20 perc "nyüstölés"

2. tejtermékek tömkelege

3. nyugalom, nem stresszelni a tejtermelésen (tudom, ez a legnehezebb)

4. pihenés, ekkor termelődik a legtöbb (ez sem egyszerű)

5. napi minimum 5 liter folyadék


A szoptatós teáktól kiütéses lettem, a homeós bogyó (vicces) csak akkor hat, ha hiszel benne.

Nekem így naponta 1 liter tejem van lefejve.


Sok sikert!

2012. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szoptasd a babád minél többször, a tej ugyanis inger hatására termelődik. Se számban se hosszúságban ne korlátozd a szopikat.

Igyál sok folyadékot, és pihenj.

2012. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Próbálj meg mindent, de akkor se hibáztasd magad, ha nem sikerül.

Én mindent, de tényleg mindent megpróbáltam. A végén már óránként szoptattam és utána fejtem még... éjjel is felkeltem fejni, amikor a lányom 5-6 órát aludt egyben... annyit ittam már, mint egy teve, az 5 liter a minimum volt. MoreMilk-et is szedtem. És semmit nem használt semmi.

Egyszerűen nem lett több tejem, mint az első napokban.

A lányom így végig kapott pótlást, de most 1 évesen még mindig szopizik reggel és este. Igaz, hogy már nagyon kevés van, de még azt is megkapja.

Tényleg az a lényeg, hogy ne stresszel a tej miatt és ha nem sikerült, akkor se okold magadat!

2012. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Remélem jobban érzi magát, aki lepontozott...
2012. jan. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok. Megpróbálok fejni minden etetés után. (a more milk sem vált be)
2012. jan. 16. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!