Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az hogy a 6 hetes...

Miért van az hogy a 6 hetes babám napközben nagyon sűrűn kéri a cicit?

Figyelt kérdés
Éjszaka akár 4-5 órát is átalszik, napközben meg csak 1-2 órát, s nagyon sűrűn kéri a cicit. Ezt már másfél-két hete csinálja. Van hogy pár korty után csak cumizik. Szomjas, vagy adjak neki cumit?
2009. máj. 26. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
9 hetes kislányom ugyanezt csinálja, és szerintem szomjasak is lehetnek. Napközben két óránál többet nem bír ki szopcsi nélkül. Gondolom, mivel sűrűn eszik kicsiket hamar is megéhezik. Esetleg próbáld meg 10-10 perccel tovább húzni az időt két szoptatás között, hogy egy kicsit te is tudj pihenni. Mi is ezen gyakorolunk éppen kisebb-nagyobb sikerrel. Minden jót, és türelmet.
2009. máj. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém is ezt csinált tegnap, gondolom szomjas volt.
2009. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tuti szomjas. Az én lányom 1 éves, napi 3-szor szopott. Jött ez a nagy meleg, most fél óránként jön oda hozzám, és veszi le a blúzom, cici-cici. Nyugodtan adj neki te is.
2009. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De jó,hogy nem vagyok egyedül,az én kislányom ugyan ezt csinálja napközben 1-2 óránként cicizik éjszaka meg elalszik akár 5-6 órát is!Biztos,hogy szomjassak csak az én kislányom aztán ugy járt,hogy 4 órán át óránként másfél óránként cicizett és utánna meg hányt,szerintem túl sok volt neki egyszerre,ugyhogy ma azt csináltam,hogy amikor kérte óránként a cicit akkor nem engedtem neki olyan sokáig rajt lógni,és igy rendessen is evett amikor kellett és még nem hányt!
2009. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz,csak még annyival egészíteném ki,hogy esetleg közre játszhat még a fejlődési ugrás is ami általában 6hetesen is van.
2009. máj. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is arra gondoltam hogy talán szomjas, vagy mivel már 6 hetesek vagyunk, akkor ez egy pillanatnyi ugrás, de aggódom, mivel hogy többet eszik, így jobban megszenved a kakival, s nem jó látni hogy szenved.

Próbálom hosszabbítani a szoptatást, de nehéz lesz mert akár 10 perc szopival megeszik akár 100-130-at is, s a végére pedig mindig bealszik.

2009. máj. 27. 09:48
 7/7 anonim ***** válasza:
4 hetes a kislányom, nekünk ugyan ez. De nekünk azért, mert fáj a hasunk. Nektek nem lehet ezért?Én egy napot csináltam úgy végig, hogy egész nap rajtam lógott...mikor másnap ismétlődött volna az egész, beadtam a kulcsot és adtam neki játszócumit. Így el-el bóbiskol, mert megnyugtatja. (valahol azt olvastam, hogy a hasfájást és az éhség érzést még ilyen picin nem tudja szétválasztani. Ezért kéri a cicit akkor is amikor fáj a hasa) az elején féltem, mert OK de akkor honnan tudom meg ha tényleg szomjas vagy éhes...de egyszerű, mert akkor már a cumi sem jó. Mert nem jön belőle semmi :)
2009. máj. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!