Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gondjaim vannak a fejéssel,...

Gondjaim vannak a fejéssel, segíthet a nagy teljesítményű mellszívó?

Figyelt kérdés
Egyre kevesebb a tejem, de babám még csak 3 hónapos. Van új kézi mellszívóm, jó minőségű, medela harmony 2 fázisú, de nem tudok vele fejni, csak nagyon keveset. Most gondolkodom, hogy esetleg kölcsönzök ilyen kórházi fejőt. De nem tudom, hogy az használ-e, lesz-e tőle több tejem? Ha van tapasztalatok, kérlek írjatok! Ja, amúgy elkezdtem újra a teázást is. A babám is próbálom sűrűbben rátenni, de ő nem hajlandó szívni gyakrabban.
2012. jan. 18. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem Avent kézim volt, de alig szívott valamit. Ez vált be, olcsó és nagyon jó mellszívó:

[link]

2012. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy kevés? Egyre gyorsabban tudnak szopni:)


Én úgy tudom, hogy a baba után a kézi fejés a legkielégítőbb, de így is maradhat benne (tehát a kevés lefejt tejből ne gondold, hogy kevés a tejed)

Nekem medela gépi volt, de kézzel mindig jött még utána, bár csak az első három hétben fejtem.

[link]

2012. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy voltam orvosnál és a mérésen csak csekély súlygyarapodása volt a babámnak :( A Doki tápszert akart írni, és én mondtam, hogy szeretnék még 2 hetet kapni, had próbáljam meg valahogy.
2012. jan. 18. 22:18
 4/13 A kérdező kommentje:
Már próbáltam kézzel, ahogy az ábra mutatta, de nekem ez sem megy. Biztos béna vagyok :( Nagyon nagy melleim vannak és kicsi bimbóm, úgyhogy amúgy se egyszerű ez az egész.:(
2012. jan. 18. 22:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Fejben rendben van minden? Bocsi a kérdésért! Csak mert ha sokat stresszelsz, idegeskedsz, nem bízol magadban, hogy menni fog ez nagyon hátráltatja a dolgot! Tapasztalatból írom, hogy amikor lazítottam, nyugis voltam, és pl. a babámra gondoltam fejés közben sokkal jobban jött a tej! Nekem pl. az is segített (lehet hülyén hangzik), ha a párom közben simogatta a nyakam.

Én rengeteget küzdöttem a szoptatásért, sok-sok nehézségem volt, de megérte, mert 1,5 és 1 évig szoptattam a gyerekeimet!

2012. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De elég bosszantó, hogy ilyen béna vagyok, de amikor szopizik, csak rá koncentrálok, hogy milyen ügyes és , hogy mennyire jó, hogy táplálhatom. Persze, azért mindig izgulok, hogy most mennyit fog enni, elég-e neki. Alapvetően is egy izgulós, stresszelős fajta vagyok. Pedig próbálom tudatosan kezelni, de nem mindig sikerül. Most jógázni szeretnék, hátha az is segítene.
2012. jan. 18. 22:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A lényeg, hogy ne add fel, fejj és fejj....a mennyiség lehet lassan fog növekedni, de ha kitartó vagy sikerül megnövelni!!! Én is ezt tettem! Ez egy nehéz időszak, mást sem csinál az ember szoptat-fej-szoptat-fej....nekem Avent kézim volt(szintén nagy mellekhez) és jó volt!
2012. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is Avent kezi volt. En csak a 4. honapban kezdtem fejni, de szopik utan igy is sikerult a 2 mellembol 100-150ml-t kiszivni. Elektromosat is probaltam, de azzal a felet se sikerult kiszivni.
2012. jan. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én vettem medela gépit, volt kézi is..semmi nem válik be igazán. max 10-30 ml-t sikerül. eddig még a kézzel fejés jött be legjobban, ezek a gépik eléggé megviselők szerintem.
2012. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A probléma oka leggyakrabban a nem megfelelő méretű szívótölcsérből fakad. Ha túl mélyen beszívja a vákuum a mellbimbót, a mirigyektől a bimbóig jövő tejvezetékek megnyúlnak, a keresztmetszetük lecsökken és nem tudják a tejet átengedni.

A nagy bimbó a tölcsér falához súrlódik vagy összenyomódik. Ez is azt eredményezi, hogy nem jön a tej.


Többet megtudhatsz a

www.medela.hu

tudásbázis rovatában. Ne add fel, van megoldás!

2012. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!