Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Több gyermekes anyukák!...

Több gyermekes anyukák! Változhat majd a kistesónál a helyzet?

Figyelt kérdés
Már kezdetben gond volt a cicizéssel,sokat szenvedtünk kisfiam és én is emiatt.Ha a későbbiekben lesz testvére,számíthatok arra,hogy vele/nála sem fog sikerülni a szoptatás?
2009. máj. 28. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is nagyon bizonytalan voltam még sajnos az első babámnál. Bár nagyon szerettem volna szoptatni, de a vége mégis az lett, hogy 6 hónapos korától már csak tápszert kapott és a szilárd ételeket, mert addigra teljesen elfogyott a tejem. Szegénykém nagyon hasfájós volt és én minden sírást éhségnek vettem, emellett kicsit lustácska is volt..ja! meg azt mondták, hogy ne hagyjam sírni, mert valami gond van a szívével..ezek után aztán tényleg a tápszerhez nyúltam...mondom, így visszatekintve sajnos.. Aztán teherbe estem a második babával. Már amikor kiderült, tudtam, hogy én csakis szoptatni fogom. Nem tettem érte igazán semmit, nem szedtem semmiféle bogyót, nem ittam semmiféle csodaszert és mégis..ösztönösen tudtam, hogy sikerülni fog. Mondjuk sosem görcsöltem azon, hogy lesz-e elég tejem, nem olvastam semmiféle brossúrát. Csak a babára figyeltem és minden ment, mint a karikacsapás. Sosem mértem, mennyit szopott, ha láttam, hogy éhes, megszoptatta.. Aztán jüött a 3. baba és megint tudtam, hogy ő is szopizni fog..cumisüveget már nem is vettem... Megszületett és 6 hónapig ő is csak anyatejet kapott, még el is tudtam adni a lefejt tejet.. Szerintem, ha hiszel magadban és nem görcsölsz, akkor sikerülhet a kistesót szoptatni, csak ne görcsölj rá.. Már a 2. babával lesz gyakorlatod a babagondozás terén és nem fogsz mindene idegeskedni. Minden jót!
2009. máj. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,reménykedem,hogy "szerencsém" lesz és könnyebben megy majd minden!Éppen a napokban csökkent még jobban a tejem mennyisége,el vagyok kenődve.Talán alig van pár milli....Nagyon fog hiányozni a ciciztetés :(
2009. máj. 28. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!