Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy oldjátok meg, ha a...

Ti hogy oldjátok meg, ha a babátok átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

Én vagyok az egyetlen, aki NEM örül annak, hogy a babája átalussza az éjszakát? Állandóan folyik a tej a mellemből, éjjel szanaszét ázik minden, hiába alszom melltartó+melltartóbetétben, törülközőbe csavarva. Reggelre pedig szó szerint szétdurran a mellem, mivel váltott mellből szoptatok, az egyik ráadásul még később kerül sorra. Már sikerült egy mellgyulladást is összeszedni (szerintem főként emiatt). Ráadásul nekem nem is volt igényem-elvárásom, hogy ne kelljen felkelni éjjel. Este 10-től 6-7-ig alszik, 6 hetes. Mindenki irigyel, senki nem veszi ezt komolyan, pedig nekem ez tényleg probléma :(

Estére pedig jelentősen csökken a tej is, nem igazán tud szerintem a mellem ehhez alkalmazkodni, hogy hol 13 óra múlva, hol 5 óra múlva kéne produkálnia elegendő tejet. Ráadásul így délelött álalndóan hasmenése van, mert egyszerre hirtelen benyom egy csomó tejet, estefelé pedig sírdogál szopi közben, ha nem ömlik szokás szerint a szájába, hanem dolgozni is kéne érte.

Csak nekem ilyen macerás ez? :(

Igény szerint szoptatok, de már felmerült bennem, lehet nála ez nem válik be és inkább keltenem kéne?

Másnak nincs ilyen gondja? Félek kicsit, hogy a vége az lesz, hogy a sok tejből egy idő után kevés lesz, mert nincs elég stimulus, nem elég gyakran, és túl nagy szünet van este.

A szoptatási tanácsadók a fejést nem javasolják, a (még mindig kissé) gyulladt mellemből pedig jelenleg nem is szabadna, mert a kisebesedett mellbimbómat még tovább tépné.


2012. febr. 3. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
kézzel kicsit lefejsz, csak annyit, hogy ne feszüljön a melled. Fél kávéspohárnyit, vagy amennyi szükséges. Én is ücsörögtem az ágy szélén, várva, hogy a baba felkeljen, nem mertem fejni, mert akkor mit adok neki enni, aztán visszafeküdtem, ágy meg úszott reggelre. Szóval nálam a megoldás: kicsit fejek, ha felébred, még jut neki, akár két mellből.
2012. febr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg nyugodtan meg lehet próbálni álmában megszoptatni, a legtöbb baba képes rá. még ha kicsit is eszik, akkor is ürít valamennyit a melledből és hátha így kevésbé fogsz elázni.
2012. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a gyerek orvos mondta,hogy ne keltsem fel a babát éjjel ha alszik.Fejjem le a tejet egy cumis üvegbe és rakjam a hütőbe.

Ha sokat fejem akkor több termelődik és mindig van elég mennyiség.Én ebből nem csinálok problémát,örülök,hogy tudok este aludni.

2012. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nálam ugyanez a probléma, csak az én babám 8 hetes, és este 7-8 között alszik el, és reggel 6-7 között ébred. Én este az utolsó etetés után 2-3 órával lefejem mind két cicit, és így is feszül, csomós reggelre. Ha muszáj akkor még hajnalban is fejek egy picit, de akkor már csak 20-40 milit, hogy utána tudjon szopizni is. Én nem kelteném fel éjjel.
2012. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk ugyanezvolt (igaz már két éve...,de 2,5hónapmúlva kezdem előlről)Este 9-reggel 9-ig aludt!Én 3-kor keltem éjjel fejni!Vagyis 2 és3 között!

3-4 hós korában már 350-eket fejtem éjjelente!Olyankor mindkét mellemet kifejtem!Eltettem a tejet, ha ébredne,utána megreggelente lefagyasztottam!


Nálam ez bevált! :)

Én nem kelet

2012. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem keltettem!Ha neki így voltkjó...Én elfogadtam!Nekem az az elvem,hogy igény szerintbe ez teljesen belefér!
2012. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Eláruljátok a titkot hogy hogyan "szoktatáttok" rá a picit hogy végig aludja az éjszakát? :-) Szerintem sok kismama örülne. :-)
2012. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
4. vok, nem szoktattam sehogy, a kórházban rooming-in-be voltunk, akkor 3 körül ébredt enni, aztán 4 naposan hazajöttünk, még 2 napig ébredt hajnali 3-kor, aztán 6 naposan már 5-ig aludt, mi meg toporogtunk fölötte apával, hogy mikor ébred már :) Ő alakította így, én örülök neki, bár így muszáj fejnem, de felkelteni nem akarom.
2012. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is toporogtam esténként, fél 4 körül pedig még most is automatikusan felébredek és nem tudok visszaaludni (a hajnali 1 órát már átalszom - kb ezekben az időpontokban szopizott, mielőtt átment mormotába). :)

Örülnék persze én is az alvásnak, ha a fent sorolt félelmeim/problémáim nem idegesítenének.

2012. febr. 4. 21:10
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.

Úgy látszik én vagyok csak ilyen elégedetlen, aki mindenben a rosszat is látja :)

Igazából akkor fogok megnyugodni, ha ebben a hónapban is rendes ütemben hízott és a tejem is elegendő marad. A lucskos éjjelek meg... hát, előbb-utóbb csak csökken a csöpögés/folyás :(

2012. febr. 4. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!