Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki igény szerint szoptat, az...

Aki igény szerint szoptat, az mindig ha sír a baba rögtön mellre teszi, mert akkor éhes? Vagy honnan lehet tudni, hogy evés után fél órával például újra enni akar?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt az igény szerinti szoptatás dolgot.
2009. jún. 3. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

szia,


Általában igen, mindig éhes, vagy szomjas, ha sír...

Legalábbis amíg apró bébi baba.

Én igény szerint szoptattam, ha kellett akkor óránként, most 22 hónapos és még mindig cicil, bár már nincs tejcsi, mert mindjárt születik a kistesó...:))

2009. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha állandóan mellre teszed,az semmiképpen nem jó.Egy baba sírhat azért is ,mert melege van,fázik, stb.Valamilyen rendszert be kell tartani.Jó,ha tudod mérni,mennyit szopik,így azt is tudod,hogy éhes-e?Szerintem az igéynyszerint azt jelenti,hogy nem ragaszkodsz - mondjuk- a 3 óránkénti időponthoz,hanem megszoptatod 2,5 óra múlva,vagy ha nem kel fel, 4 óra múlva.
2009. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a második válaszolót nem értem miért kellett lepontozni? Szerintem nagyon jókat írt!
2009. jún. 3. 21:31
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

A második válaszoló nem teljsen érti az igény szerinti szopi lényegét. :-)

Én is igény szerint szoptatok - már 10 hónapja - és hidd el, ha figyeled a babád jelzéseit, nagyon hamar rájössz, éhségtől sír-e, vagy más miatt. Amúgy pedig ha sír, tedd mellre, ez nem csak az éhségét csillapítja, hanem vígasz, szeretet, összebújás iránti igényt is. Ha nem kell neki, úgysem szopik. Ráadásul különbség van az aktív szopi és a cumizás, összebújás kedvéért való szopi között. Ha aktívan szív és nyel, akkor éhes. Ha csak ritkán nyel egyet-egyet, nem is igazán szív, csak a cicit a szájában tartja, akkor csak te kellesz neki, a közelséged... Add neki nyugodtan, kiegyensúlyozott, boldog babád lesz így.

Amúgy pedig az újszülöttek elég egyszerűen működnek. Ha sír, vagy éhes, vagy szomjas, vagy magányos (9 hónapig folyamatosan a részed volt, nagyon nehéz neki megszoknia, hogy nem hallja a szívverésedet, egyedül fekszik a kiságyában, ez ijesztő és rossz érzés), vagy tele van a pelusa, esetleg fáj a pocija. De nagyon hamar megtanulja egy anya, hogy épp melyik probléma áll fenn!:-)

Ne aggódj és mindig hallgass az ösztöneidre. Sosem fognak megcsalni. Minden jót neked!

2009. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Amikor egy kicsi megszületik, még szinte minden idejét vagy szopival tölti vagy alszik. Az igény szerinti szoptatás azt jelenti hogy IGEN MINDIG mellre kerül a kicsi. A szoptatásnak nemcsak éhségcsillapító hatása van, a baba a cicin vígasztalódik, szopi közben ellazul, megnyugvást, elalvást segítő hormonok szabadulnak fel a testében amellett hogy csillapítja az éhségét vagy a szomjúságát. Aztán ahogy telik az idő úgy fog kialakulni a rendszer. Ahogyan megismered majd a babádat, a babád is megismer téged, kialakítjátok a napirendeteket, az evés-alvás-ébrenlét ciklusokat,kialakul a szopiban is egy bizonyos rend.

Soha semmi nem vígasztalja meg olyan tökéletesen a babát mint a cici.

A kicsik gyomra egyébként nagyon picike, az anyatej pedig hihetetlen gyorsan és könnyen emészthető, így előfordulhat hogy akár félóra vagy egy óra múlva újra szopizni szeretne a kicsi.

A tejtermelődés szempontjából is nagyon nagyon fontos a gyakori szoptatás, legfőképp az első 2-3 hónapban. Az éjszakai szopinak is jelentősége van, ugyanis a tejelválasztást serkentő hormonok szintje éjjel a legmagasabb, a rendszeres éjszakai szoptatás pedig gátolja a peteérést, késlelteti a menstruáció visszatérését.

Én a fiamat minden nyöszire mellre tettem, eleinte óránkánrt szopott, aztán kétóránként, majd magától beállt 6 hós kora után a 3-3.5 óránkénti szopira. Későn 7-8 hósan kezdett a szopi mellett mást is falatozni, de nagy örömmel cicizik a mai napig is. most 14 hós mindenfélét megeszik, megiszik és lelkesen szopik akkor ha bújni akar, ha álmos, vagy ha megijedt, vagy ha idegenek vették körül...stb.

Bennünket nagyon boldoggá tesz, kívánom neked is hogy ennyi boldogság és öröm érjen majd mikor összebújsz szopizni a babáddal.


Kétgyermekes anyuka

2009. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekme 3 hónapos a lánykám, csak szoptataom, nem 2-3 vagy 4 óránként, hanem amikor kér, mert tudom, hogy mikor sír azért, hogy éhes vagy szomjas.

De nem teszem minden nyekkenésra mellre.

Mert akkor szinte az egész napom egy szoptatásból állna.

Van amikor csak egyszerűen kézben akar lenni és nézelődni.

Vagy ha elmegyünk valahova pl. vásárolni, ott sem tudom előkapni a mellemet és rátenni.

Ahol tudom nyilván megszoptatom, ha éhes.

A famat is így szoptattam, mégis cicizett 21 hónapos koráig.

2009. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!