Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós kismamák milyen...

Szoptatós kismamák milyen gyümölcsöket ehetnek/nem ehetnek?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi vagyok, nem csak a "nagykönyv" szerinti tiltott dolgok érdekelnének, hanem a tapasztalatok is, kinek mitől lett baja/ kiütése, szélgörcsös a babája, stb...Mióta szoptatok nem ettem gyümit (Csak 1x sárgadinnyét), pedig tök egészséges és jön a gyümölcsszezon,én meg nem tudom mit lehet.
2009. jún. 4. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én eszek mindent, csak a puffasztót próbálom elkerülni (cseresznye). Abból is eszek pár szemet, hátha nem érzékeny rá a baba, eddig nem volt gond belőle, nem vettem észre. Szezongyümölcsből ettem idén: eper, szeder, málna, cseresznye, piszke, ribizli.
2009. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan étel (sem gyümölcs, sem pedig bármi más), ami mindenkinek egyformán tiltott, nincs! Mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy esetleg mi az,. amire a babája érzékenyebb, egyébként az is kiderülhet, hogy nincs olyan dolog, amit nem ehetsz.. A gyümölcsök általában könnyen emészthető dolgok, ezért is szokták a hozzátáplálást is ezzel kezdeni... Tévhit, hogy nem szabad gyümölcsöt enni szoptatás alatt. Sajnos sokan rosszul értelmezik vagy összekeverik, hogy mit nem ehet a baba és mit nem ajánlott az anyukának enni. Én úgy csináltam, hogy mindent kipróbáltam. Először csak kisebb mennyiséget ettem minden rizikósnak mondott dologból, ha nem volt utána a babámnak semmi baja tőle, akkor legközelebb már bátran ettem. Ha esetleg rosszul reagál rá, hagyd el néhány hétre azt az ételt és csak utána próbálkozz újra, lehet, hogy akkor már nem lesz semmi baja tőle. nagycsaládos anyuka
2009. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell kikisérletezned, hiszen mindenki más és más. Máshogy reagál a szervezetünk is, ugyanúgy, mint a babáké. Ami nekem és a gyerekemnek jó, nem biztos, hogy nektek is.
2009. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akko raz eper sem tilos?

Mert erről a gyümölcsről konkrétan úgy tudtam, hogy allergizál a gyerkőcnél akkor is ha a szoptatós ayuka eszi. Azok miatt az apró magvak miatt.

Nah akko rigyekszem kisérletezni.

2009. jún. 4. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Az eper sem tilos. De most komolyan. Ne hallgass mindenkire. Aki ezeket kitalálja... :) a mag nem tud átmenni a tejbe...
2009. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!