Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós Anyukák! Hogyan...

Szoptatós Anyukák! Hogyan táplálkozhatnék a legegészségesebben a szoptatás alatt úgy, hogy még az igen szűkös anyagi keretünkbe is beleférjenek a lehetőségek?

Figyelt kérdés
A kislányom ött hónapos. Ezidáig nem a legegészségesebb ételeket és italokat fogyasztottam, de mivel szopizik, szeretném ha vitaminokban és tápanyagokban gazdag tejcsi jutna Neki. Épp ezért szeretnék felhagyni az édességekkel és a cola-val is. (utóbbit ritkán fogyasztom, kb: heti egy alkalommal, de még ezt is sokallom) Szeretnék egészséges ételeket főzni, viszont az igazság az, hogy főzés terén még nem vagyok túlzottan profi, igyekszem, de sajna nem sok érzékem van hozzá. :-( Milyen ételeket ajánlanátok, amelyeknek az elkészítése kevés pénzből is megvalósítható. Milyen gyümölcsöket fogyasszak első sorban és milyen zöldségeket? Uborkát rendszeresen veszek, reggelihez és vacsihoz szoktam enni. Ezen kívül a megfelelő fehérjebevitel miatt minden nap eszem sajtot, joghurtot. Tudom, ez nem fedezi a kellő mennyiséget, de a húsokat nem igazán szeretem... Az italok terén mit ajánlotok? Eddig almalevet ittam, de sajna elég drága, nem győzöm venni, így maradt az olcsóbb ásványvíz. Ezek mellett nagyon szeretem a teát, napi 5-6 pohárral megiszom belőle. Ezt esetleg csökkentenem kellene? Várom a válaszaitokat, tapasztalataitokat! Előre is köszönöm!
2012. febr. 16. 03:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyire azért nem kell drasztikusan venni. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, nyersen is ne csak párolva. Körtét, banánt, uborkát, paprikát mellőzd, hacsak a babád bírja, mert ezek puffasztanak. Almát, narancsot, mandarint, kiwit mangót (mindent ami nem puffaszt) ehetsz nyugodtan. A heti 1 kóla is belefér, ha a keretetekbe belefér. A sok tejhez nem az kell, hogy sok cukros mű löttyöt igyál. Ha üdítőt akarsz inni, akkor vegyél meg egy kg gyümit facsard le és idd meg azt. A tea is mehet nyugodtan, de csak a gyümölcs tea, amiben nincs fekete tea. Vagy a laktoherb, ami kifejezetten szoptatós anyukáknak van.
2012. febr. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Baba tejébe nem megy át nagy mennyiségbe minden. Szerintem mindent ehetsz nyugodtan, mert ha kis mértékben eszed, akkor semmi nem árt vagy puffaszt. Igaz, nálam a naranccsal voltak gondok, mivel ha napi 1-nél többet ettem, attól hasmenéses lett a babám. Javasolt, sok folyadék, de ezek ne legyenek cukrosak. Teát se cukorral igyad, mert még a méz is jobb. Jó még a tejszín, fehérje fogyasztás.
2012. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A teát elég sok cukorral iszom. :( Nekem az olyan mint másnak a kávé, attól ébredek fel reggelente és amikor fázom azzal melegítem fel magam.
2012. febr. 16. 19:47
 4/4 alaszka ***** válasza:
Én normálisan eszem, nem csinálok ebből különösebb ügyet, úgy értem, hogy reggelire piritóst eszem, kávét iszom, délben ebédelek általában főtt kaját, este vacsira általában hideget, kenyér, felvágott, joghurt, és napközben eszem gyümölcsöt, ami épp van, kenyérhez paprikát, uborkát, stb. Ezen kívül szedek multivitamint, de én nem változtattam külön az étrendemen. Ja, inni egész nap ásványvizet iszom, nagyon ritkán üdítőt, szörpöt. Nassolok is, kekszet, csokit...
2012. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!