Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A lefejt anyatejet mielőtt...

A lefejt anyatejet mielőtt betenném a fagyasztóba le kell hűteni? Kiolvasztás után fel kell forralni, mikoróban vagy lábasban? Vagy csak melegíteni is elég?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Fejés után egyből mehet a fagyasztóba, jól záródó pohárba vagy edénybe tedd és címkézd fel, hogy mikor fagyasztottad le, hogy majd időrendben tudd kiolvasztani őket. Amikor előveszed elég melegíteni, teheted főzelékbe is, ha esetleg üvegből nem fogadja el a babád, vagy a zöldség önmagában nem ízlik neki (ez édesíti és ismerős íz).
2009. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne forrald, mert akkor az értékes anyagok, vitaminok elpusztulnak. Max. melegítés, a legbiztosabbnak a meleg vízbe lógatott üveget ítélik, én mikrózni is szoktam, ha nem érek rá.

Anyatejet én egyből teszem a fagyasztóba.

2009. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mikrózni nem szabad mert a tejrészecskék szét esnek!
2009. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor lefejed, várd meg míg kihül, mert ugyebár testmeleg. Csak kihülés után tedd a fagyóba, különben megromlik. Nem szabad forralni, csak tegyél egy lábasba vizet és tedd a tűzhelyre, és így tedd bele a cümisüveget és melegítsd meg. Kóstold meg, mert a csuklós módszer becsapós, nehogy túl forró legyen. És mikróba se szabad melegíteni.
2009. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16:35-ös jól mondja!!! Fel ne forrald :-D
2009. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek,mert fogalmam se volt,hogyan is kell csinálni!:)
2009. jún. 5. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!