Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meg fog változni a mellbimbóm...

Meg fog változni a mellbimbóm érzékenysége?

Figyelt kérdés
35+3 hetes kismama vagyok és a terhesség alatt végig nagyon érzékeny volt a mellbimbóm. Most meg már annyira, hogy megbolondulok, ha hozzáérek, vagy a párom a nyelvével cirógatja. Fogok tudni így szoptatni? Nemsokára pedig eljön a nap. Vajon a hormonok segíteni fognak ebben? Nagyon aggaszt, hogy esetleg ez miatt csak bimbóvédővel fog menni. Az meg nem túl jó a babának.
2009. jún. 5. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatomat tudom veled megosztani.

Az én mellbimbó is érzékeny volt, a kórházban töltött idő alatt ki is sebesedett, vérzett. Később be is gyulladt, de ez nem biztos hogy emiatt.

Idővel megerősödik, megedződik. Ráadásul az én babám nem volt hajlandó (a legkritikusabb helyzetben sem,) bimbóvédővel cicizni.

Persze a bimbóvédőkrém sokat segített, meg anyatejezni kellett, hagyni rászáradni és sokat szellőztetni.

Viszont a várandós barátnőmnek (rutinos a védőnője) azt ajánlotta, hogy próbálja meg "felkészíteni" a mellét, hogy és egy picit a törölközővel mindig dörzsölje meg.

Persze ez nem könnyű, ha már most érzékeny a melled, de talán jobb túlesni rajta most, mint akkor amikor a baba türelmetlen lesz.

2009. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia! Amikor én terhes voltam, azt tanácsolták, hogy érdes - durva törölközővel dörzsölgessem a mellbimbómat. Meg kell mondjam semmit nem használt.

Az első szoptatásnál a kínok-kínját éltem át. Nagy fiam is született (4,5 kg) és amikor ráharapott a bimbóra legszívesebben letéptem volna róla úgy fájt, majd bepisiltem. Szopás közben egyébként a méh is húzódik össze. Tehát dupla fájdalmat éltem át.

Egy pár napig sebes volt a bimbóm, állandóan fejtünk, meg szoptattunk a kórházban. A nyirokmirigyem is begyulladt a hónom alatt .... de mindez egy pár nap alatt elmúlt. A babám is ügyesebb lett. Én is megtanultam, hogy hogyan kell a szájába adni. ... és az már maga a csoda, ahogy édesdeden szopizik, néha elalszik rajta - mert nagyon fárasztó munka neki a szopás. Később meg már megismert - rám mosolygott... Nem bántam meg, hogy azt a pár első napot átszenvedtem és nem folyamodtan mű eszközökhöz... Remélem tudtam segíteni.

2009. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hűűűű.... Tapasztalataitok alapján akkor nem várható, hogy el fog múlni az érzékenység szülésig:-( Ki kell bírnom az első pár napot, utána csak jobb lesz...

Köszönöm a válaszokat!!!

2009. jún. 5. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szülés után annyira fájt, hogy mindig csak azt adtam neki, amelyik nem féjt annyira. Persze, hogy begyulladt a másik.Itthon is sírtam a fájdalomtól. De már megedződött. A lányom 14 hónapos, és most is szopik.
2009. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor terhes voltam, két helyről is kaptam az infókat. Az egyik a védőnőm volt, aki az általa olvasott szakirodalom alapján (ő még nem szoptatott) szentül állította, hogy ha jól van mellre téve a baba, a szoptatás nem fájhat. Ha fáj, akkor nem tud rendesen szopni, és inkább csak rágja.

Ezzel szemben a kórházban szülés után mindenki ott sírt, hogy fáj. Az ottani védőnő meg azt mondta, hogy ez normális, majd megszokom.

Én az első 2 hétben már annyira ki voltam tőle akadva, hogy mondtam is, hogy én nem szoptatok, tápszer lesz. Pedig jól volt mellre téve a baba, mert hatalmas adagokat evett nagyon rövid idő alatt. Ha nincs jól mellre téve, akkor éhes marad.

Egyébként azóta több szakirodalomban is olvastam ezt a marhaságot. Viszont az ismerőseim mind azt mondták, hogy az elején igenis fáj. De 2 hét alatt megszoktam.

Viszont a bimbóvédővel óvatosan. Az én babám nem tudott vele szopni eleget. 2 napig használtam, végig ordított, nem tudtam miért. Mire rájöttem, hogy éhes. Szerencsére 2 nap alatt regenerálódtam annyira, hogy utána már tudtam anélkül is szoptatni.

2009. jún. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a választ!

Nem dobódtam fel a tapasztalatoktól... sajnos ezt nekem is meg kell élnem. Mármint a fájdalmat. De a kisbabámért mindent!

2009. jún. 5. 21:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 3 hónapos lett a kicsilányom, mire megedződött. :-(( addig 3 nap szopi volt, majd egy hét kihagyás. (fejtem, úgy adtam) Majd megint néhány nap szopi, majd megint cumisüvegezés.

DE! Mikor elértük a 3 hónapot, megváltozott, és már nem fáj. Úgyhogy ne add fel, akárhogy is lesz, hozzáedződik a cici a szopihoz. :-))

2009. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!