Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Állítólag a nagyon gyakori...

Állítólag a nagyon gyakori szoptatás a titka annak, hogy több tej termelődjön. Akkor hogyan alakul ki napirend és rendes étkezési idő?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Kisbabánál "rendes" étkezési idővel egyáltalán nem, napirenddel is csak hellyel-közzel lehet számolni.

Szoptatni akkor kell, amikor igényli, és nem akkor, amikor az óra azt mutatja, és akkor lesz tej is.

Napirend alatt mondjuk azt értjük, hogy 7-kor pancsi, 8-kor fekvés.

Később, amikor már rendesen eszik, úgy 1 éves kora után, már kialakulhat a rendes étkezési idő is.

2009. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Én 3 óránként szoptattam és fejtem utána.

Maradi vagyok??? Sztem ez a normális és volt is tejem jó sok és rendben volt a napirend is.

11 hós elmúlt reggel és este szopik ( ez már csak olyan kis itóka neki) és 5x eszik rendes hamit.

2009. jún. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

22:34-es vagyok.

Azért fél óra csúszás belefér, de sztem nem kell óránként szoptatni, mert nem jó a gyerek pocakjának.

2 gyerekem van és mindkettőnél bevált a "nem" igény szerinti szoptatás.

A napirend nem azt jelenti, hogy 7-kor pacsi 8-kor alvás. :):)):

2009. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
A gyakori szoptatás azt jelenti, hogy igény szerint szoptatod a babádat. Eleinte még rendszertelennek tűnik, de idővel szépen beáll a 2-3-4 óránkénti szopi. Ez a babádtól függ. Lehet, hogy valakinek eleve nagyon sok tejcsije van, de akinek nehézkesen indul meg, az jobban teszi, ha az óra helyett a baba igényeit nézi.
2009. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

szoptatni valóban igény szerint kell, de két szopi között el kell telni legalább 2 órának, és lehetőleg ne teljen el 4 óránál több. minél többet szopizik a baba annál több tej termelődik, ezért is kell fejni, lehetőleg minden szopi után.

Én jártam úgy, h két szoptatás között nem ettem, és csak fél pohárnyi vizet ittam, mégis egy mellből 160ml szopizott a 4 hós babám, és 100 ml fejtem le. Pedig úgy éreztem egy csepp tejem sincs.

Újszülöttnél még nincs napirend, és nehéz is kialakítani. Én,ahhoz h a babám érzékelje a nappalt és éjszakát - nappal fotelben, szopipárnán szopizott, este-éjjel pedig ágyban fekve. Hat hetes korától átaludta az éjszakát.

17 hónapos koráig szopott, néha most is eszébe jut és a pólómat húzogatja, próbál bejutni alá hol lentről hol fentről :-) jókat nevetünk rajta az apjával

most 19 hós

2009. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Én soha nem az órát néztem, a babáim akkor ettek, amikor megéheztek. A gyerekorvos is mondja: anyuka, a baba akkor mostantól napi 5-ször eszik, 4 óránként. Persze. Én igény szerint szoptatom, az első kettővel is így tettem. Ha nem éhes, akkor nem lóg rajtam. Így is kialakult a napirend, a következőképpen:

7 körül ébred, szopizik

9-ig kb. ébren van, elnézegeti a játékait, hintázom, sétálgatok vele, éneklek, beszélek hozzá.

Utána alszik kb. 2 órát.

Ha felébred, szopizik, aztán megint játék, ének, hempergő, kiságy, séta.

Délután is alszik kétszer 2 órát.

Minden este fél 8-kor fürdés, aztán szopizás, alvás. Éjjel még felébred egyszer.

5 hónapos. Szerintem van rendszer az életünkben, kb. 2 hónapos korától.

2009. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

A probléma az, hogy sokaknak fogalmuk sincs az igény szerinti szoptatásról!

A csecsemő amikor sír mindig mellre kell tenni???

Ez h...ség!

És a babának se jó! Se a gyomrának, se a fejlődésének!

2009. jún. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Mi a fra.cért kell lepontozni, aki nem igény szerint szoptat????????????

Csak az lehet a jó???? Ez egy divat!!!!

Állandóan etetni azt a szegény babát= nem fogod tudni soha leszoktatni, és még 3 éves korában is szopni akar, plusz soha nem fog normális mennyiséget megenni, mert mindig csak egy kevéskét szopik, akár félóránként is???!!!!

2009. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10:19 -es!

Az igény szerinti szoptatáskor, minimum 2 órának el kell telni 2 szopi között, tehát az a baba nem lóg a cicin egész nap! - valamit félre érthettél

De ha figyelmesen végigolvasol minden választ akkor ez kiderül,

ezért nem kell végig mindenkit lepontozni! és háborogni!

2009. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!