Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet laktatóbbá tenni...

Hogyan lehet laktatóbbá tenni a tejet?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Mindenkinek pont olyan tökéletes a teje, amilyenre a babájának szüksége van. Nincs olyan, h jó vagy rossz tej.
2009. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam, mert mitől van az, hogy van iaknek sokkal többet hízik ababája egy hónap alatt, mint másnak.
2009. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont most olvastam, hogy mennyi mindentől függ, hogy mekkora a zsírtartalma a tejnek. Pl ha gyakrabban szopiztatsz, zsírosabb a tejci, ha hagyod, hogy kiürítse a babó a mellet, akkor is zsírosabb tej megy bele, függ attól, hogy "első" vagy "hátsó" tej, stb...

Egy másik kérdező (pár kérdéssel lejjebb, a "tévhit") válaszai között van egy nagyon jó link, javaslom, olvasd át! Egy csomó mindent megtudhatsz belőle, a tápértékkel kapcsolatban is.

2009. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


ez az, utolso voltam:)

2009. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok

A babáám 3 hós, csak szopik, akkor amikor kér.

Éjjel van hogy felkel enni, de kezd átállni a hajnali evésre.

Egy ciciből eszik, azt jól kiszívja.

De nem gyarapszik annyitt, amennyit az említett cikkben írnak (0-4 hónap között: heti 150-250 gramm), inkább 120-130 grammot hetente.

Nem kap (próbáltam, nem kéri) sem teát, sem vizet.

Ezért nem értem, hogy akkor mi van, neki ez jó, ha az én tejem ilyen?

2009. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Max annyi lehet, hogy kevesebb a tejed. A babák nem olvassák a "Nagykönyvet"! Az én kislányom soha az életben nem hízott és nem evett annyit, amennyit kellett volna, már tiszta ideg voltam, hogy biztos vmi baja van. Ennek ellenére, egy iszonyatosan mozgékony(már kapaszkodva lépked), kiegyensúlyozott, boldog baba. 7 hónapos és nincs 6,5 kg! (2360g-mal született) A dokinénink nem győzött győzködni, hogy higgyem el, van ilyen, nem minden baba egyforma.
2009. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

azt nem értem,hogy volt olyan hogy éjszaka már 6-8 órát kibírt evés nélkül, most meg kell 3 óránként éjszaka is ugyanúgy mint nappal.

egyébként köszi mindenkinek:)

2009. jún. 8. 11:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Lehet, hogy fejlődési ugrása van, azért eszik többet.
2009. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A enyém is sűrűn eszik nappal, éjjel viszont, ahogy írtam, kezdi kibírni hajnalig.

11:13-as

2009. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!