Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen érzés szoptatni a babát?

Milyen érzés szoptatni a babát?

Figyelt kérdés
Lelkileg és fizikailag egyaránt érdekelne.

2012. márc. 5. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem eleinte nem ment. Annyi tejem volt mint egy tehénnek...de tényleg. Mégis valahogy nem tudtam magam rávenni a szoptatásra. Természetesen szoptattam, de nyűgnek éltem meg. Furcsa volt, hogy a mellemből táplálkozik "valaki"

Aránylag sok időnek kellett eltelnie ahhoz, hogy át és megtudjam élni a szoptatást. A második hónap közepe táján jött al az az idő amikor élveztem, hogy megetethetem őt, láttam a békét az arcán amikor evett. Igazán "eggyek" lettünk újra olyankor. Egy idő után már teljesen természetes volt, hogy szoptatok, olyan mint az, hogy tudok olvasni vagy írni. Csak csináltam. Aztán lassan el kellet hagynom, mert krónikus fejfájásom volt, és a dokik szerint a szoptatástól. ( az összehúzó hatás) így lassan lassan leszoktattam róla napról napra kevesebbet kapott, aztán már csak reggel, és egy októberi napon már reggel sem. Mivel kevesebbet kapott, így a tejem is apadt,így fizikailag nem volt gond a leválasztással, inkább lelkileg viselt meg. De ezen is túltettem magam, mert az ember mindenen túlteszi magát.

Nem vagyok egy ősanya, nem vagyok "mindenáron mindeki szoptasson" tipus, de én szerettem szoptatni. És csak ajánlani tudom a friss anyukáknak, hogy megéri:-)

2012. márc. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eleinte, amíg beindul a tej, fájdalmas... de egyre kevésbé és kevésbé fáj, minél többet szopizik a baba. Nekem nagyon jó érzés volt, bár nem sokáig tartott...
2012. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sumergo ***** válasza:

Megnyugtató mindkettőnknek. Érzem, hogy összetartozunk! :-)

Az első két hétben kicsit érzékenyebb volt a mellbimbóm, de egyáltalán nem volt vészes.

2012. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleinte hatalmas teher volt.Császárral szültem és a mozgás is nehezemre esett.Ráadásul az első pár napban még nem indult be a tejem és állandóan szopni akart ami már fájt :( Már 3 hónapos teljesen belejöttem/belejöttünk.A nagyszülők sürgetnék a hozzátáplálást,de én ha lehetne csak szoptatnék évekig és semmi más.Mostmár élményként élem meg hogy csak én táplálhatom :)
2012. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eleinte fáj, nagyon!
2012. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!