Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem akar vagy nem tud...

Aki nem akar vagy nem tud szoptatni, mi az oka? Nektek is meg kellett küzdeni a családdal a tápszer miatt? Vagy hogyan fogadták, hogy tápszeres lett a baba? Őszinte válaszokat várok és nem kioktatást!

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Csak barátnőimről tudok írni, a 3 közül egyik sem szoptatott egy napig sem. Az egyiknek koraszülött lett a babája, sokáig volt kórházban. A másik barátnőm babája egyéb rendellenességek miatt nem tudott szopni, harmadiknak pedig állítása szerint csak pár csepp teje volt, akármit csinált. Mindhárom baba tápszeres volt. Én soha nem foglalkoztam túlzottan ezzel a kérdéssel, nem forszíroztam náluk, felnőttek így is. Bántotta mindhárom anyukát, az biztos, hogy nem tudtak szoptatni.

Én mindhárom gyerekemet szoptattam, de tény, ezért is sokat kell tenni, néha majdnem feladtam, sokszor nem könnyű!

Idegeneknek, rokonoknak szerintem nem sok köze van ahhoz, hogy kinek mit eszi a babája.

2009. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sajnos elapadt (1 hétig lázas voltam) a tejem a babám 2.5 hónapos volt.A családban a legtöbben megértőek voltak,de kaptam 1-2 embertől csípős megjegyzéseket is.Sokszor sírtam,mert nekem fájt a legjobban,de hiába csináltam akármit,nem sikerült vissza hozni a tejtermelést.
2009. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
A babaés anyuka kapcsolat szempontjából majdnem mindegy, hogy szoptatsz vagy tápszerezel (a tápszernél természetese ugyanugy magadhoz véve a babát), az egyetlen különbség, hogy amit a szoptatáskor a baba nem tud tul sokat enni, az üvegböl sokkal könnyebb túletetni.
2009. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem hormonális oka volt, nagyon kevés tejem volt. Sajnos egész nap nem termelődött annyi tej, ami 1 evésnél többre elég lett volna. Én próbáltam a tejszaporító teákat, a mellmasszírozást, óránként fejtem (még éjszaka is), illetve csak próbáltam. Nagyon sok folyadékot ittam és egyszerűen nem akartam elhinni, hogy nem lesz több tejem. Az első három hónapot végigszenvedtem, aztán megbékéltem a dologgal. Lépten nyomon belém rúgtak, hogy milyen anya vagyok, hogy képtelen vagyok szoptatni a gyermekemet. Nagyon sokat sírtam emiatt kezdetben, de túléltük szerencsére. Már nagyobbacska, eszünk sok mindent már. És nem bánkódom emiatt, mert a gyermekem egy boldog, mosolygós baba és ez mindennél többet ér!
2009. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Én nem engedtem semmiféle beleszólást semmilyen kérdésben. 17 hónapos a kislányom, reggelente még mindig szopik, fél éves koráig csak anyatejet kapott. Nálunk olyan próbálkozás volt, hogy minél előbb kezdjem a hozzátáplálást, hogy "ott tudjam hagyni" az illetőnél, hogy vigyázhasson rá. Mert ugyebár az anyatej lefagyasztásához nincs meg a lehetőség, annyi tejem meg nem volt, hogy tudjak egész adagot lefejni (fejésnél nekem sokkal kevesebb volt, mintha a baba szopott volna). No, hát én meg úgy gondoltam, akkor bízom másra a babámat, ha én akarom. 11 hónaposan kaptunk kiegészítésre tápszert, mert már nem volt elég tejem. Akkor is mondogatták jóakarók, hogy ilyenkor meg már minek belevágni a tápszerbe (Ekkor már evett mindenfélét, gyümit, zöldséget, főzeléket, husit, joghurtot etc.), de akkor is csak annyit mondtam, erről így döntöttem, a gyerekorvos javaslatára, aki végig elég rugalmasan állt hozzá a dolgokhoz, semmi olyat nem akart ránk erőltetni, ami nekem nem tetszett.

Amikor nekem kezdett kevés lenni a tejem, én elég rosszul éltem meg, mert nagyon szerettem szoptatni, de a babám megnyugtatott azzal, hogy szép lassan hajlandó volt minden kaját megenni, méghozzá jó étvággyal. Még most is, amikor nagyon korán kel, odaveszem magamhoz és szopizás közben visszaalszik még 1-2 órát és ez olyan jó és bensőséges érzés, de éjszakára elalvás előtt minden este tápszert adok neki, amivel szintén elalszik és szerencsére már átalussza vele az éjszakát. Nekem a párommal is szerencsém van ilyen szempontból, megbízik abban ahogy a kicsivel bánok, nem kell vele küzdenem az "igazamért". A nagyszülők nem velünk élnek és az ő próbálkozásaikat is már az elején lerendeztem, főleg azzal, hogy régen úgy volt, most így van és kész :) (Pici morgás volt azért néha, de ezzel nem törődtem)

Amikor nekem kevesebb lett a tejem szerintem az volt az oka, hogy egyre kimerültebb lettem, mivel 3-4 óránál többet nem tudtam aludni hónapok óta, mert a babám nagyon rossz alvó volt. Ezt a mennyiséget is több részletben. A párom ágyúdörgésben is remekül alszik, segíteni nem tudtam bevonni, hogy többet pihenhessek.

Szerintem Te vagy az, aki dönt, az orvos tanácsát azért próbáld megfogadni, de az önjelölt, kéretlen tanácsadókat jobb minél előbb leállítani, még ha kicsit meg is orrolnak ezért.

2009. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos szülés után vérszegény voltam / hozzáteszem soha nem volt ilyesmi problémám/, és ezért a szervezetem erre fektette az energiáit nem pedig a tejtermelésre. Ha nekem ezt nem mondja el a doki nem is tudom miért nincs tejem. Senki egyetlen rossz szóval nem jegyezte meg hogy miért nem szoptatok, magában pedig mindenki azt gondol amit akar. A pici nem éhezhet, ha nincs tej valamit ennie kell. Sajnos olyan nőt is ismerek aki közölte hogy nem szoptat mert fáj neki. Mélységesen elítélem. Vannak olyanok mint mi, akik akarunk szoptatni de különböző okok miatt nincs tejci, na bumm... ha sirdogál rajta az ember akkor sem lesz több. Ezen nem szabad depizni, attól nem lesz jobb, fel a fejjel és kitartást kívánok!


11 hetes baba anyukája :)

2009. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

szules utan 1-2 hettel nagyon siros volt a babam es persze mint minden szoptatos anyuka, arra gondoltam, biztos mincs eleg tejcsi.

Kinoztam magam a fejessel, teakkal, bogyokkal. Aztan persze mindenkivel ellenseges voltam. Lefarasztott az anyosom orokos jelenlete. A ferjem nyugtatgatott hogy nem a mi lanyunk lenne az elso tapszeres baba. Erre nagyon kiborultam. Hat meg o sem bizik abban, hogy lesz eleg tejem. Minden vagyam az volt, hogy sokaig szoptathassak.

Most 6es fel honapos a lany es meg most is szopik. Tejporbol ha megivott osszesen 300ml-et az sok. Megkeszitettem amikor elbizonytalanodtam es a kagyloban landolt a legtobbszor.

Orulok, hogy kitartottam es nyuztam magam, mert nagyon konnyu igy a babataplalas. Ezt csak most vettem eszre, amikor kezdunk hozzataplalni. Vakarozom, mit is adjak neki. Aztan veguk vagy szekrekedes a vege, vagy hig szeklet.

Kar, hogy nem ugy vagyunk tervezve, hogy 2-3 eves korukig kizarolagosan az anyatejjel tudjuk taplalni a gyerekeket.

2009. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
ezt nem mondjátok komolyan hogy azért bántanak titeket mert tápszeres a baba? én szoptatok, de ha valaki tápszert kap nekem eszembe nem jutna ilyen hogy bántsam. nem is hallottam még hogy ezért valaki képes beszólni!
2009. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem bizony bántottak a tápszer miatt. Nem csak a család, a védőnő, de még a gyerekorvos is! Nem is beszélve a legtöbb kismamás oldalon a fórumozókról. Nagyon rosszul esett akkor és a legdurvább az volt, hogy a végére én is elhittem, hogy rossz anya vagyok és nem érdemlem meg, hogy kisbabám született. Kb. 3 hónap volt, mire kilábaltam ebből az állapotból. 13:16-os voltam
2009. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoptatom a babámat,most volt egy éves!De a környezetemben szinte mindenki tápszerezi a kicsijét.A legtöbben megpróbáltak mindent,hogy legyen tejcsi.Nekem se jutott eszembe hogy emiatt rosszat gondoljak vagy mondjak róluk vagy nekik!Én szerencsés vagyok mert nekem egyik gyerekemnél sem kellett "küzdeni" a tejcsiért.De ha nem volna akkor én is szomorú lennék,és tápszert adnék neki.És én becsülöm a tápszeres babák anyukáit,hogy még éjjel is képesek felkelni tápszert készíteni,és a folyamatos mosogatás tisztántartásról nem is beszélve!
2009. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!