Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás+tápszer? Kérdésem...

Szoptatás+tápszer? Kérdésem azokhoz szól, akik így tudták táplálni gyermeküket. A baba hány hónapos koráig ment párhuzamosan a kettő?

Figyelt kérdés
Mi már elmúltunk 6 hónaposak és sajnos lányom hiába cicifüggő, a mennyiség már nem elég. Két hónapja hiszek a gyakoribb mellretétel = több tej, de a hitem már kevés:( Két óránál többett nem bír ki és ez az éjszakákra is igaz. Tegnap este kapott tápszert szopi után és csodák csodájára aludtunk:)) Szóval tapasztalatokra lennék kiváncsi, előre is köszönöm.
2010. jún. 8. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy csináltam hogy mindig hagytam ki szívni teljesen üresre mind két mellem és ha nem volt neki így sem elég akkor pótoltam egy kis tápszerrel!Körülbelül mi is fél éves korba kezdtük a pótlást de 1 éves koráig szopott!Inkább pótold mint éhes maradjon végül is nem pár hetes baba és ahogy írtad akár mit csinálsz nincs több!:)
2010. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szóval akkor működik a kettő együtt, ez jó hír:)
2010. jún. 8. 13:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kislányom 3 hónapos volt, mikor nem volt elég a tejem. Tápszerrel pótoltam, főleg az esti tej nem volt neki elég. 8 hónapos koráig szoptattam+tápszer, utána már csak a tápszer kellett neki.

Szerintem jól csinálod, ha még éhes adj neki tápszert nyugodtan.

2010. jún. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, így fogok tenni.
2010. jún. 8. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
2 mellből szoptatás megoldotta nálunk ezt a problémát.
2010. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk a lányom 2 hetes volt, mikor az orvos szerint nem gyarapodott megfelelő ütemben, így pótlásnak írt tápszert. Ment is a kettő párhuzamosan, kb fele-fele arányban, vagy inkább a szoptatás volt több, de 2 hónapos korában úgy döntött, nem kell neki a cumisüveg. Innentől kezdve rengeteget szopizott, ő sem bírt ki 2 óránál többet, mert közben mindig "merengett". Próbálgattam pótolni neki, főleg este, de nem fogadta el. És most 16 hónapos, és még mindig szopizik, már csak este, de ez sem rajta múlt. Kb 13 hónapos korától már rendben elfogadja reggel-este a tápszert, és lefekvéshez kap még szopit.

Nekem az volt anno a gondom, hogy semmi segítséget nem kaptam, hogy érdemes a kettőt párhuzamosan csinálni. Hogy egy etetés tápszer, a másik szoptatás, vagy vegyesen mindkettőt. Nem tudom, nálatok ez hogy működik.

De mindenesetre tuti, hogy megy a kettő párhuzamosan. Ha meg idegenkedsz a tápszertől, lassan úgyis tudod már mással pótolni, kezdeni neki bevezetni a gyümölcsöket, zöldségeket. Sok sikert!

2010. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok,

Nekem 4 hetes volt a kicsi, amikor a doki beparáztatott, hogy éhezik mert nem nő a súlya és azonnal adjak neki pótlásként tápszert (azóta sokan mondták, hogy baromság volt rá hallgatni, úgyis lett volna több tejem).

Én fejtem is a tejet az elejétől kezdve és gondolván, hogy evett eleget a gyerek, elraktam a frigóba. Először azokat szedegettem elő és adtam neki oda, aztán mikor kifogyott, akkor a két szopi között lefejt tejet adtam neki vissza, és még tápszert, ha úgy láttam, hogy még éhes.

Eleinte szinte minden szoptatáskor kellett neki tápszer pótlás, de mostanra (most 2 hónapos) már elég napi 2x.

Én részletes naplót vezetek, amiben pontosan visszakövethetző, hogy mi történt.

Szerintem nekem az igény szerinti szoptatás és a minden (!) szoptatás után történő fejés segített - amit utálok, de hát ez van.

2010. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!