Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt olyan, akinek nem volt...

Mofli211 kérdése:

Volt olyan, akinek nem volt mensese szoptatás alatt? És mikor jött meg?

Figyelt kérdés
Én 4 hónapja szültem, a mensesem első hónapban volt egy kicsi pecsételés, azóta semmi a pici szopizik még éjjel is. Talán ez lehet az oka? vagy mert hirtelen ledobtam 17kg-t? Azóta fáradt vagyok gyakran fáj a fejem szédülök, alacsony a vérnyomásom. Ennek ellenére minden hónapban görcsölök mintha megakarna jönni.
2012. márc. 19. 14:33
 1/8 xStefix ***** válasza:

Szoptatás alatt általában hosszabb-rövidebb ideig nincs menzesz, mert a szopiért felelős hormonok gátolják a termékenységért felelősöket.

A fáradékony tüneteidnek inkább a gyors fogyás az oka szerintem.

2012. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ aranyos vagy! Kicsit te is megnyugtattál! nem tudom talán igazad van. Remélem, hogy nem vagyok babás, még ráérnénk a következővel.És esetleg, ha megengednéd még egy kérdés, tudsz olyanról,hogy valakinek gátseb miatt fájdalmas volt a párjával az együttlét? Mit lehet ellene tenni? Köszi a választ.
2012. márc. 19. 15:22
 3/8 xStefix ***** válasza:

Persze, ez is gyakori dolog sajnos.

Ha az a gond, hogy még nem gyógyult be teljesen, akkor várjatok kicsit. Ha szükséges, kenheted hámosító krémmel is, vagy hegesedés elleni készítménnyel, ha hajlamos vagy rá; ezt orvossal beszéld meg. Ha "csak" a hüvelyszárazság a probléma, arra lehet venni a gyógyszertárban síkosító zselét, némelyik még spermaölő anyagot is tartalmaz.

2012. márc. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom majd.
2012. márc. 19. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:
lányom 1 éves lesz még nem jött meg
2012. márc. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem 1 év után jött meg, amikor csak 1x szoptattam.


az együttlét sajnos sokáig furcsa, fájó volt, pedig nagyon kicsi sebem volt.

2012. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14 hónapja szoptatok, még nem jött meg, ennek ellenére minden hónapban úgy érzem, majdnem... egyszer volt 3 csepp vér 4 hónapja a wc papíron, akkor azt hittem, na most jön meg, de nem.
2012. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is, akkor nemcsak én járok ebben a cipőben! Reméljük, hogy tényleg csak a szoptatás, és a hormonok játéka ez és nem babázás. köszi a válaszokat.
2012. márc. 23. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!