Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy növeljem a tejem mennyisé...

Hogy növeljem a tejem mennyiségét, ha terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Kisfiam még mindig szoptatom, igényli napi 3-4x, és nem is akarom még elválasztani. A második trimeszterben vagyok, lehet emiatt is csökkent a tej. Hogy növeljem meg újra, hogy napi kb. fél liter tejem összejöjjön? A kisfiam nagyon "haragszik rám", amiért csak 1-2 csepptejet tud kisajtolni.
2012. márc. 24. 11:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a gyakoribb szoptatás nem igazán jönne össze, mert már nem igényli sokszor (csak reggel délben altatáskor, néha napközben és este), és ha fejni akarom sem jön csak 1 csepp. Van értelme erőlködni a fejéssel?
2012. márc. 24. 11:15
 2/5 xStefix ***** válasza:

A 16-20. hét környékén hormonálisan lecsökken a tejmennyiség, úgyhogy elsőre nem valószínű, hogy ezzel túl sokat tudnál kezdeni...

Mennyi idős a fiad?

2012. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
15 hónapos.
2012. márc. 24. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is pont ennyi idős volt, amikor leszokott. A 2. trimeszterben kevesebb a tej, és az ízén is egyre erőteljesebben érződik a terheshormon. Sok gyerek magától elválasztja magát ilyenkor. Szerintem ne erőltesd a dolgot, nagy pocakkal úgyis egyre nehezebb lesz. Nekem a mellbimbóm is egyre érzékenyebb lett. Így is szép időt éltetek meg a szoptatásban.

Nekem a lányom mindig nagyon sírt szopi után, és nem akart aludni (csak este kapta már.) Mondta a férjem, hogy adjak neki tápszert cumisüvegből. Mondtam neki, hogy ha-ha, már párszor megpróbáltam, de soha nem fogadta el. Végülis rábeszélt, és simán elfogadta, itta a cumisüvegből a tápszert, és soha többet nem kereste a cicit.

2012. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kisfiam azóta is cicizik. A szoptatási tanácsadó,akivel felvettem a kapcsolatot, egészen mást mondott. Szerinte ne adjak tápszert, hanem tegyem cicire továbbra is, ha igényli. A fejéssel produkálható eredmény sosem egyenlő a mellben keringő tejmennyiséggel. Csökkent a mennyiség, más lett az összetétel és íz, de ott van a tej. Másrészt ott vannak az érzelmi igények is,amik legalább olyan fontosak,mint a táplálás.
2012. márc. 30. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!