Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akiknek a babájuk átalussza...

Akiknek a babájuk átalussza az éjszakát, azok szoktak fejni éjjel? Fontos?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 22:39
 1/8 xStefix ***** válasza:
100%

Csak akkor szükséges, ha érzed, hogy kezdesz feltelni, keményedni, de akkor is épp csak annyit, hogy megkönnyebbülj, teljesen ne fejd ki.

Várhatóan pár napon belül át fog állni a szervezeted, hogy éjjel már kevesebb tejet termelsz; úgy, ahogy a babád is igényli.

2012. márc. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak megzavarod vele az egyensúlyt. Ha rendszeresen átalussza, teljesen hozzászokik a tejtermelés. Ha csak meglepetésként aludták át néha akkor reggelre elég kellemetlen tud lenni, de akkor is csak akkor fejtem ha aznap nem ürült ki legalább egyszer mindkettő. Ilyen meg nem nagyon volt :)
2012. márc. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 3 hónapigkellett fejnem éjjel!Hanem fejtem ki tejtócsában ébredtem....

Így én 2-3 között keltem fejni!Mindkettőt ki kellett fejnem kb 340-450 mili jöt le!

A lányom 10 hetes korától aludt 6 hóskoráig úgy hogy este 9-től reggel 9-ig!Nappal 5* szopizott!


Még most is szopik 2 éves 4 hós


34 hkm

2012. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A fiam 3 honapós múlt, 10 hetes kora óta átalussza az éjszakát.reggelre eléggé meg vannak feszülve a melleim.Azért kérdezem ha nem fejek fog-e csökkeni a tejcsi menyisége?
2012. márc. 30. 09:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdte átaludni az éjszakát akkor estére tettem be melltartóbetétet és topban aludtam,hogy reggelre ne lucsogjak a tejtől.Elég kellemetlen érzés volt,alig vártam,hogy felkeljen és szopizzon.Pár nap alatt helyreállt az egyensúly és már nem csöpög reggelente.
2012. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor a lányom elkezdte átaludni az éjszakát, reggelre különb mellekkel ébredtem, mint Pamela Anderson. 2 hétig fel kellett kelnem éjjel fejni, különben nagyon durva volt a helyzet. De aztán egyre kevesebb lett.

Érdekes módon a második gyereknél nem volt ilyen gond.

2012. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Összességében nem fog csökkenni, hanem a tejtermelés ritmusa változik meg, úgy, ahogyan a babád ezután szopizik. Ha éjjel nem szopik, akkor éjjel minimális mennyiségű tejed fog csak termelődni, nappal viszont pont annyi, amennyi kell.

Ezzel függ össze az is, hogy a tej nagyobbik része szoptatás alatt termelődik.

2012. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam elkezdett csökkenni, amikor leálltam az esti fejéssel. A kicsim jelzett is reggel, sírással, dühös volt. Vissza kellett térnem az esti 1 fejéshez (lefekvés előtt), és visszaállt minden a régibe.

Lehet neked nem fog, csak mint ahogy előttem írták, a ritmusa változik meg, de azért figyeld a babád jelzéseit.

Szerintem nem halsz bele egy kis esti fejéssel sem. Én teljesen lefejtem este, így volt jó.

2012. márc. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!