Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az álometetés a babának is...

Az álometetés a babának is "jó" vagy csak nekünk, hogy többet tudjunk aludni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,h kipróbálnám,de eddig nem volt szívem felkelteni.4 hónapos fél8 körül már alszik és éjjel 3x is felkel enni.csak anyatejes.
2009. jún. 15. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
mi az az álometetés?
2009. jún. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nehogy felkeltsd. Nekem nem lenne hozzá szívem. Mi is így vagyunk,szintén 4 hósak. Mostanában mi is kelünk 2-3x néha.Gyors szopi,és alszunk tovább. Éjszakai szopikat 5 perc alatt elintézi. Most a meleg miatt is kellhet.Szomjasak a drágák.
2009. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Én egy időben csináltam. Nem kell felébreszteni csak finoman kiveszed az ágyból és ráteszed a cicire. Nem is tér magához. Ezért álometetés.
2009. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
ezt miért kell csinálni? koraszülött vagy besárgult babáknál?
2009. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem, minek felkelteni egy babát, ha éhes, akkor úgyis felébred magától.

Az enyém 3 hónapos, szopik 3-4 körül, illtve reggel, de eszembe sem jutna felkelteni, örülök, hogy aludhatok.

2009. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

A 4hónapos baba nem tud éjszaka 6-8 óránál többet aludni, mert megéhezik. De 10 óra körül még nem fog magától felébredni, csak éjjel 2-3 felé. Ha 10 körül kap enni, akkor 5-6-ig talán alszik.

Ilyenkor nem kel fel igazán, még büfiztetni sem nagyon kell utánna, mert olyan ellazultak, hogy, ha benn maradt valami magától szépen kicsúszik. 5-7 hónapos korban érdemes ezt az etetést elhagyni, addigra tud enni nappal annyit, hogy ne legyen rá szükség. De előbb is elhagyható, ha olyan mélyen alszik, hogy nem akar enni. Szóval nem gyerekkínzás. Inkább segítség a nyugodt éjszakához. Szerintem senki sem szeretne az éjszaka közepén arra ébredni, hogy éhes, miért kéne a babát ennek kitenni.

Állítólag azért is jó, mert ha a baba éjfél előtt még felébred egy kicsit, akkor visszaalva újra kezdődik az alvási ciklusa és jobban kialussza magát. És mivel nem kel fel éjjel, később nem is kell leszoktatni róla.

2009. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

szerintem meg nem kell ráerőltetni magad a babára éjszaka

úristen, nem is értem kinek jut ilyen gonoszság az eszébe :(

menj ki filmet nézni ha nem tudsz éjszaka aludni, ne a babát molesztáld

2009. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

21:18-as vagyok

Manapság annyi baromságot találnak ki, hogy az már fáj.

2009. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
Ez is valami amerikai dolog, mint a suttogó?
2009. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

teljesen egyetértek

a szoptatásnak egy ösztönös természetes folyamatnak kellene lennie, épp ez a szépsége

nem pedig egy erőszaknak :(

2009. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!