Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Felmelegítve az anyatej...

Felmelegítve az anyatej mennyi ideig adható a babának?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Én kb fél órán belül odaadom neki. A tápszert tovább is tartottam már, de a tejet nem mertem.
2012. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem itta meg rögtön én kiöntöttem. Tejjel nem kockáztatok.
2012. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha nem melegítem meg, csak kiveszem a hűtőből mondjuk elmegyünk sétálni és megéhezik 2 óra mulva akkor azt oda lehet neki adni?
2012. ápr. 2. 22:54
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Lehet nem túl tudományos módszer, de én megszagoltam. :)

Megszagoltam frissen lefejve, és ahhoz tudtam viszonyítani.

Ha picit is furcsa vagy kellemetlen szaga volt, akkor már nem adtam oda.

Hűtőben 24 óra elvileg, és gyakorlatilag is.

Ha hűtőből vettem ki, 1-2 óra múlva simán jó volt még, ha nem melegítettem meg, csak bedobtam a táskámba és szobahőmérsékleten melegedett fel magától.

Ha melegítettem, akkor azonnal odaadtam neki. És nagyon kell figyelni rá, hogy ne melegítsd túl!

2012. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
100%
Szobahőn (25 fok) 6-8 órán át tarthatod, kánikulában 3-4 órán át.
2012. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Na, ez jó!:)

Tápszert azt lehet újramelegíteni, a tejet meg nem? :DD

Pont h fordítva! A tápszert nem szabad betenni hütőbe és felmelegíteni újra, az anyatejet egyszer lehet. Szóval , amit meghagy, kis lehűlés után vissza lehet rakni a hűtőbe és még 1x odaadni. Viszont nem javasolnám az anyatejet kinthagyni még 1 órát se. Szaporodnak benne a bacik rohamtempóban, a hűtő kicsit lelassítja a folyamatot!

2012. ápr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*csak ne értsetek félre, 1-1 alkalom pl. hogy kintmarad a pulton, vagy vki írja, h csak bedobta a táskájába és benne "melegedett" fel, ez nem gond. Csak azért vigyázni kell , hiszen tej az anyatej is :)
2012. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

A szoptatási szakirodalomból vettem a számokat, nem magamtól jön. Ezért mertem ideírni (egyébként nem tettem volna).


Egyébként meg nem feltétlenül az újramelegítés a gond, legalábbis ha egyszer és kíméletesen történik; hanem inkább az, hogy a már félig megivott tejbe belejuthattak kórokozók is. Persze ha még ivás előtt választják szét a mennyiségeket, akkor ez nem áll fenn, de sok anyuka a félig meghagyott tejet teszi a hűtőbe, esetenként akár úgy is, hogy ugyanabban az üvegben van, ugyanazzal a cumival, amiből ivott a baba... na ilyenkor nagyobb a szennyeződés veszélye. Bár erre is inkább az újszülötteknél, kis csecsemőknél és a beteg babáknál kell jobban odafigyelni. És persze koráknál, de ott egyébként is nagyon. Idősebb babáknál, akik már erősebb immunrendszerrel bírnak, ritkábban okozhat ilyesmi gondot.

De persze mindenkor fő a tisztaság.

2012. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Xstefixnek igaza van, mint mindig. :-)

En fejem a tejet es ha nem issza meg azonnal mindet, bizony odaadom neki kesobb. Eleinte boven kint maradt 3-4 oran at is a tej. Nem melegitettem ujra, sterilen fejtem, semmi baj nem lett. Most mar hamarabb megissza, de van, hogy picit tovabb kint marad.

Ha aagodsz, akkor 2-3 oran belul add oda. :-)

2012. ápr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!