Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szemét vagyok ha 6 hósan el...

Szemét vagyok ha 6 hósan el akarom választani a babámat?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Hát... Ezt így nem állítanám, amíg el nem árulod, miért...

De a baba hadd szopizzon, amíg jól esik neki- 6 hónap nem sok idő.

2009. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Most ezt miért kérdezed? Milyen választ vársz? Miben befolyásol az itt kapott válasz?

Gondolod, hogy erre lehet így válaszolni? Úgy, hogy nem írsz indokot?


Egyáltalán nem értem, hogy miért jó neked, hogy feltetted ezt a kérdést, főleg ilyen stílusban: "szemét vagyok".

2009. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy szemét.6 hós baba már ehet gyümölcsöt,főzeléket.stb.De semmiképpen ne válaszd el egyik-napról a másikra,csak fokozatosan.

Igaz,hogy most mindenki a divatnak megfelelően csak szopiztatást tartja jónak,de ne hallgass rájuk.Biztosan okod van arra,hogy így döntesz.

A szüleidet sem szoptatták egy évig,már háromhósan tejbegrízt evett, stb.és nem lett semmi bajuk.Mint ahogy azok a gyerekek is egészségesek,akiknek az anyukája nem olvassa a legújabb irányzatot,és a régi,bevált módszerekkel eteti a gyerekét.

Minden szülőnek joga van eldönteni,mit tart jónak.

2009. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
IGEN!
2009. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

dehogy vagy szemét!!

ki mondta ezt?!

2009. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

ne törődja ez előzőekkel!!!


6hós kor után már a baba igényeit nem elégíti ki az anyatej,ezt a védőnő is megmondhatja. nyugodtan kezd el a hozzátáplálást és ezzel együtt az elválasztást. nem vagy attól rossza anya ha nem akarod h a melleden csüngjön a babád még kétévesen is,főleg,h semmmi szüksége rá. először a tízórai,aztán az uzsi,aztán az ebéd aztán a vacsi aztán a reggeli hagyandó el. de nem fog rögtön azért menni,max ha tápszerre állsz át. ha fokozatosan csinálod, 1éves korára elválasztódik.


sok sikert és ne hagyd magad befolyásolni! sok "anyatigris",utálkozva néz arra a ki pl császárral szül,nem tud szoptatni,elválasztja IDŐBEN! a babát stb,de te ne törődj ezekkel!! ha aggályaid vannak kérdezd meg a védőnődet,ő sem mond majd mást

2009. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy elválasztom mert szerintem 6 hósan az anyatej már nem immunizál annyira vagy legalábbis a babának is van már annyira erős a szervezete, hogy anélkül is ki tudja védeni amit kell.

Ezenkívül abszolút nem cicifüggő, jóízűen eszik üvegből is éd megmondom őszintén...én nem szeretek szoptatni. Hát ilyen is van. Nekekm különben a nőgyógyászom is azt mondta a 6 hetes kontrollon, hogy 3 hóig kötelező szoptatni de 6 hó után már nem kell erőltetni.

2009. jún. 17. 19:15
 8/18 A kérdező kommentje:

Bocs, csak közben le kellett szaladnom.

Szóval még annyi, hogy néha úgy veszem észe, hogy már ő saját magát is elválasztaná legszívesebben, sokszor elfordul meg csak nevet rám de enni nem akar. Ezenkívül üvegből sokkal többet eszik mert gondolom könnyebb neki de ciciből 80g-kat üvegből 120g-ot eszik. Hozzáteszem, hogy 1 hónapban 1-2 evés van üvegből.

Különben a védőnő is azt mondta, hogy mehet de csak fokozatosan.

És azért kérdeztem mert kiváncsi voltam, hogy a nagy többségnek mi a véleménye.

Bocsánat ha valaki lelkét megsértettem kérdésemmel. Hmmm..

2009. jún. 17. 19:32
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
szia, én sajnos nem tudom szopiztatni a két.hós kislányom mert annyira fáj a cicim, sirva kinlodtam 1 honapig, utánna feladtam és a cumisüveget választottam, fejem a tejet és cumibol kapja. én is fél éves koráig szeretném tejcsivel táplálni.nem gondolom hogy ezért rosszabb anyák lennénk.
2009. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Sokan fél évig szoptatnak, én legalább 1 évig szeretnék, bár az én babám is szereti az egyéb kajákat is, mindent megeszik :) Viszont a tejet is szívesen fogadja :) Úgyhogy maradunk a vegyes táplálásnál, de ha neked sikerül most egyből elválasztani, nem szemétség, hiszen fél évig szoptattad, annak ellenére, hogy nem szereted csinálni. Az lenne szemétség ha egyáltalán nem szoptattad volna. Én most azért sem választanám még el, mert így idén nyáron még szép lesz legalább a dekoltázsom bikiniben :D

8 hós anyuka

2009. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!