Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes mellszívót venni?

Érdemes mellszívót venni?

Figyelt kérdés
Kevés a tejem, ezért szeretnék fejni. Érdemes mellszívót venni? Most kézzel "kínlódok" azt sem tudom, hogy kell szabályosan. Kézzel vagy géppel jobb? Ha veszek, milyet márkájút érdemes?
2012. ápr. 21. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Géppel jobb!Ha szaporítani szeretnél én bérelnék elektromosat.
2012. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 DannyZuko ***** válasza:
mindenképen kell. a gépi anyiban jobb, hogy "alaposabba" le tudod fejni vele a melled.
2012. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a csöpp babádnál jobb mellszívó nem kell ha kevés a tejed csak tedd cicire mindig és minél gyakrabban. Hidd el egy pár nap múlva a számára szükséges mennyiségű tejed lesz. De ha úgy gondolod, hogy szopizás után még maradt tejed és azt le akarod szívni akkor a kézi mellszívó is megteszi, nekem olyan van így nem tudok nyilatkozni az elektromosról. Nem használom túl sűrűn, nekem a célra tökéletesen megfelel.
2012. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem kezi van es tokeletes,2-3 perc alatt le tudok szivni vele 100-110ml-t.Szerintem eleg a kezi.
2012. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem Avent kézi volt és tökéletesen bevált. Bár kellett kb. 2 hét, mire megtanultam használni... kézzel nem ajánlanám a fejést, mert ha valamit rosszul csinálsz, nagyobb bajt okozol, mint hasznot, "összetörik" a melled, begyulladhat, stb. Több ismerősömnek is volt szoptatási gondja, ők hivatásos fejőnénit hívtak, aki lefejte a mellüket kézzel.
2012. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az avent kézi kukába landolt, semmit nem ért , meg sem mozdult a cicim, nem hogy vákumot csinált volna, visszavittem de azt mondták semmi baja, pedig azt hittem így kuka..aztán próbáltam a medela elektromosat, tökéletes, nagyon jól szuperál de egy hét használat után beödémásodik a mellbimbóm utána pár napig csak kézzel tudok fejni amíg rendbejön.
2012. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kézzel fejni a legkíméletesebb és leghatékonyabb!

Mondom ezt úgy, hogy próbáltam elektromos is meg kézi mellszívót is. Persze elsőgyerekesként még gőzöm nem volt a kézi fejésről, el se tudtam képzelni, de a másodiknál úgy kironygosodott a bimbóm, hogy esélytelen volt mellszívóval próbálkozni, így bementem a csecsemő osztályra és megtanultam kézzel fejni.

2012. nov. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!