Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 napos a bebim. Van, hogy...

Gabriella83 kérdése:

10 napos a bebim. Van, hogy felorankent keri a cicit es csak sir meg sir, erzem is hogy olyan uresek amugy, aztan 3-4 ora kuzdelem utan csinalok neki tapszert.2 max 3szor egy nap. Ez igy ok? Lehet hosszutavon mixelni a kettot?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Biztos sokan arra fognak biztatni, hogy nem, ne adj neki tápszert, mert elapad a tejed. Én ugyanebben a cipőben jártam, és valóban, 2 hónap után el is apadt, de én sem bírtam nézni, hogy éhes, és csak fogy. Nem bántam meg.
2012. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Jubilee ***** válasza:
84%
Még nagyon kicsi a babád. Szoptasd igény szerint! A tápszert ki javasolta? Az újszülötteknek nagyon fontos a testi érintés, néha nem azért akarnak cicizni, mert éhesek, hanem, mert így érzik az anyukájuk illatát, melegségét. Honnan gondolod, hogy kevés a tejed és éhes a babád?
2012. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Aki szerint jo az hogy a gyerek log az ures cicin,mert kell neki a testi kontaktus az abba nem gondol bele hogy a baba azert is sir mert ehes?!

Szep dolog a szoptatas,de azert nem kell szegeny babat eheztetni!

Ha ehesnek latod en a helyedbe adnek neki tapszert.

Speciel nekem az is fontos hogy a gyerekem fizikailag is fejlodjon es sajnos van hogy nem eleg hozza az anyatej.

2012. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha éhes és nincs tejed,adj neki tápszert,ez ilyen egyszerű,és pont!

(persze valószínüleg teljesen el fog apadni,erre készülj fel)

2012. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha én követem a fanatikus szopi-szekta tagjait, és nem adok neki tápszert, hanem állandóan csak a mellemet tuszkolom a szájába amiben alig van pár csepp tej, a babám már rég éhen halt volna.

Szóval én is azt mondom, ha éhes a baba és nem elég neki a tejed, adj neki tápszert, ne hagyd éhezni.

2012. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

NA és vajon mitől lesz tej, ha nem attól, hogy lóg a mellen?


Kedves kérdező: gondolkodj el azon, mi oka lehet még a sírásnak, mit eszel pl olyat, ami bánthatja a hasát? Nem húzogatja a lábát, nem feszeng? Hogyha leveszed a melledről és pár percig sétálgatsz vele magadhoz ölelve, akkor sem nyugszik meg?


Ugyanis a függőleges testhelyzet sokat segít emáésztési problémákon ;)


Érdemes lenne a "kenguru-módszernek" utánanézned! 10 naposan egy baba olyan pici, alig bújt ki belőled, még nem szokott hozzá a külvilághoz, neki ilyenkor még minden furcsa, nem csoda, hogy a mére legjobban elmékeztető, megölelősebb pózban szeretne lenni :)


Szoptass csak, attól lesz egyre több tejed! Éhen halni nem fog.


Hosszú távon csak nagyon ritkán működik a kettő együtt, és általában akkor is csak akkor, hogyha már túl vagytok a 3 hónapos növekedési ugráson (de akkor ált. már tuti nem kell tápszer). Az, hogy üresnek érzed, nem mérvadó, hiszen még csak a szopi elején vagy, illetv a tej a szoptatás által kiváltott hormonreakciók által termelődik.


Csak szoptasd igény szerint, akár félóránként, ha úgy kéri..


Ha félsz, hogy nem lakik jól, akkor naponta 1x, este fürdés előtt mérd meg! ha fogyna egy hét alatt, akkor érdemes a hozzátáplálásról, kiegészítésről beszélni, DE egy napi 5-6-7x pisilő, anyatejes, aktívan szopó babánál ez nagyon ritkán fordulhat elő.


És még akkor sem biztos, hogy nem ételallergia áll a háttérben (és nem az, hogy kevés a tejed)!

2012. ápr. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Bírom apám,hogy mindig TUTI más a baj,de soha nem az,hogy nincs elég tej...
2012. ápr. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Jubilee ***** válasza:
Tettem fel pár kérdést. Nem gondolom én sem, hogy éhezzen egy csecsemő, mert ne éhezzen! Figyelni kell a pelusokat, ha van elég pisis és kakis pelus, akkor nagy valószínűség szerint nem azért akar 10 percenként szopizni, mert éhes. Két gyermekem van, tudom milyen fárasztó, ha állandóan cicin szeretnének "lógni". Én amikor bizonytalan voltam, hogy eleget eszik-e, kértem kölcsön mérleget, és mértem a kisfiam és kislányom is. Nekem egyik sem szopott sokat egyszerre, így bizony előfordult, hogy óránként, két óránként szopni kértek. Mindkettő szépen gyarapodott, bár igény szerint voltak szoptatva. Figyeld a súlygyarapodását! Természetesen, ha nem megfelelő, akkor kell kiegészítés. Beszélj a gyerekorvosoddal, védőnőddel! Sok sikert és kitartást az aprósághoz!
2012. ápr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 xStefix ***** válasza:
47%

Egy kezdő anyukának MINDIG az jut eszébe először, hogy biztos nincs elég teje - ezért írjuk itt annyian és annyiszor, hogy NEM, ezen kívül még számos más oka IS lehet az adott viselkedésnek!

Azért kell ezt ennyiszer hangsúlyozni, mert 10-ből 5 anyuka még mindig azt hiszi/vallja, hogy a szoptatás csak az etetést szolgálja, ergó, ha a baba nyűgös a szopival kapcsolatosan, akkor biztosan kevés a tej. Pedig ez csak egyetlen lehetséges magyarázat; de ezen kívül még legalább másik 10 ok is létezik, amiért egy baba többet akar szopizni, nyűgösködik stb. Vagyis elég kicsi az esély arra, hogy adott esetben pont a kevés tej legyen a baj!


Kérdező, olvass utána az igény szerinti szoptatásnak pl. ezen az oldalon: www.lll.hu

Sok hasznos információt fogsz találni ezekről a dolgokról, hogy miből tudod biztosabban megállapítani, hogy a babád éhes marad-e, elegendő tejed van-e és hasonlók. És hogy mik azok a jelek, amikből nem szabad rögtön erre gondolni.

A tápszer pedig lehetőleg az utolsó megoldás legyen, ha már semmi más nem használ, mert igen, sajnos nagy az esély rá, hogy a szoptatás kárára fog menni a pótlás. Főleg, ha ilyen korán előveszed már.

2012. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. Ugy gondolom az allergiamnak koszonhetoen vesztettem sok folyadekot, probalok inni es inni es persze enni, szoptatni amennyit lehet de ha csak sir es sir arra kell gondolnom: ehes,mivel tapszertol alszik mint a tej. 2430 grammal szuletett ugyhogy a sulyaval nem kiserletezek, kell hogy egyen.
2012. ápr. 22. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!