Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kb 2 hete hagytuk el a szoptat...

Kristof13 kérdése:

Kb 2 hete hagytuk el a szoptatást, de a kisfiam (21 hónapos) azóta nem ivott tejet, már minden formában próbátam, de semmi eredmény. Történt veletel hasonló? Sikerült-e valakinek?

Figyelt kérdés

#elválasztás #tej #szoptatatás
2012. máj. 9. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Lányom 10 hónapos kora óta nem szopik, és azóta semmilyen formában nem issza meg a tejet vagy tápszert vagy bármi ehhez hasonlót!

Most 19 hónapos, és egy fél kortyot sem hajlandó meginni, úgyhogy joghurttal, sajttal próbálom pótolni, mert ezeket szereti, illetve tojást és húst is sokat eszik a fehérje miatt.

Van, aki állítja hogy kötelezően bele kellene adagolnom a gyerekbe a tejet/tápszert, de nem megy, vénásan meg csak nem adom be neki. :)

Nem szereti, nem kell neki, gondolom nem véletlen.


Ha fiad kiegyensúlyozottan, vegyesen táplálkozik, akkor semmi baja nem lesz attól, hogy nem kér tejet. A tej lehet jó, de nem ettől lesz egészséges egy gyerek.

Szerintem így is jó, hogy 21 hónapig kapta az anyatejet, úgyhogy nagy baja nem lehet.


Kínálgasd persze, lehet idővel megszereti.

2012. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam 22 hós koráig szopizott. Most 6 éves és kb 1 hete issza meg a tejet. Eddig nem itta sehogy sem, csak a levesekben ette, no meg a banánturmixban (1banán 1 dl tej arányban). Teljesen egészséges gyerek, épek a fogai és nem kalcium hiányos. Emiatt ne aggódj.

Ja és semmilyen tejterméket nem szeret, még a joghurtokat sem.

2012. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TKI Ibolya ***** válasza:
A fiam 13 hónaposan mondott le a ciciről de sem tejet sem tápszert nem fogad el.Eszik joghurtot,tejfölt,sajtot,túrót és rengeteg gyümölcsöt és zöldséget helyette.Én nem erőltetem majd egyszer megszereti vagy nem.
2012. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi 19 hónaposan hagytuk abba a cicizést, én egyből esténként kakaóval próbáltam pótolni, illetve elterelni a figyelmét. Bár Ő hagyta el igazából, de úgy gondoltam valami este pótlásnak kell. Nagyon édesen megitta a kis kakaóját és alvás. Próbáld meg hátha a kakaó bejön neki.
2012. máj. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segitettetek!
2012. máj. 10. 07:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Írd be a Google-ba: tej káros hatása

Legalább az első három weblapot nézd meg! Rájössz mekkora ostobaságot készülsz elkövetni a gyereked egészsége ellen. Nagyon vigyázz, mert később nem mondhatod, hogy de hát én ezeket nem tudtam... Mért is nem? Nem volt Internet? Vagy annyi eszed nem volt, hogy utánanézz? A gyerek ki van szolgáltatva a szülőnek. A szülő élet-halál ura. Ezt mindenki tudatosítsa magában.

2012. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!