Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Használt valaki Barátcserje...

Használt valaki Barátcserje teát szoptatás alatt? Tényleg növeli az anyatej mennyiségét? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. máj. 30. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem ajánlott szoptatás alatt használni!!!

[link] (nézd meg az "Ellenjavallat" bekezdést!)

én anno teherbeeséshez használtam, pont amiatt ajánlották, hogy csökkenti a porlaktin-szintet, vagyis ez alapján az anyatejet is.

Ezt pedig itt találtam: [link]

A hormontermelés miatt terhes nőknek tilos barátcserjét szedniük, és azoknak is, akik valamilyen hormonkészítményt szednek, például fogamzásgátló tablettát. Továbbá tilos szoptatás alatt is szedni.

2012. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
elírtam bocsi: prolaktin akart lenni. :)
2012. jún. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát ez érdekes én meg ezt találtam: [link]

akkor miben lehet hinni?

2012. jún. 10. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

pl. a szoptatós teában sincs, szerintem barátcserjét nem lehet alkalmazni szoptatás alatt. nézd meg a tejszaporító készítmények összetevőit! pl:

[link]

[link]

2012. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

itt sem ajánlják:

A termék használata nem ajánlott, ha ön: terhes vagy szoptat.

[link]

Ellenjavallat:

Terhesség, szoptatás alatt a gyógynövény szedése nem ajánlott, a hormonháztartásra gyakorolt hatása miatt.


[link]

Kedves Doktor Úr!


Eltérő információkat olvastam a barátcserje kapszuláról.

Egyrészt, hogy tejkiválasztást serkentő, másrészt, hogy szoptatás alatt ne szedjük.


Mi az igazság, lehet szedni?


Köszönettel

Andi



tovább Dr. Hamvas Ferenc adatlapjára



Szerintem kifejezetten káros lehet szoptatás alatti szedése kedves Andi. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc

[link]

2012. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szedem. Nincs semmi baja a babámnak. Bár csak 2 napona. A tejem se ment el!!!! Szeretnél kistestvért?
2012. jún. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!