Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha úgy érzem napról-napra...

Ha úgy érzem napról-napra fogy a tejem, de a babám átalussza az éjszakát, akkor elég lehet neki? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

1 hét múlva lesz 10 hónapos a babám, még napi háromszor szoptatom: Reggel, ebéd után altatáshoz és este. Reggelente már pár hete nagyon lassan szívja, nincsenek azok a "nagy korty" hangok, mint este, és nem is feszül annyira, mint korábban, mikor ömlött is belőle. Arra gondolok egy ideje, hogy mivel reggel nem altatáshoz kell neki, ezért csak nyammog rajta és van hogy a második mellemet már nem is üríti ki rendesen, ezért van, hogy még én "erőltetem" picit, de már ő menne játszani, minden más érdekli... Ebéd után viszont már várja (persze, ha eléggé álmos) és akkor jóval kevesebb van (nyílván, mert már nem ez a fő kajája) és csak 1 mellemből, de hevesen iszik (ha jön annyi)... Tegnap este pedig elég kevés volt (szerintem), mert több, mint egy óráig oda-vissza raktam a mellemen és hallhatóan alig jött neki, végül 3/4 10 ) helyett) körül elaludt és reggel 7 ig nem ébredt fel...


Mérlegünk nincs, nem tudom leellenőrizni, de már kezdek aggódni, mi van, ha kevés tejet iszik, pedig még neki bőven napi kb. fél liter kéne (Napközben vizet, vagy teát adok)


Ja, és persze fejni szoktam, ha úgy érzem maradt még pl. reggel, nehogy emiatt legyen kevesebb...



2012. máj. 23. 09:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy az is érdekelne, hogy azok a babák, akik maguktól választják el magukat a cicitől, milyen jelei vannak? Egyáltalán nem kérik, az első kortytól sem, vagy egyre kevesebbet isznak, hamarabb ellökik... ? ... stb
2012. máj. 23. 09:54
 2/3 A kérdező kommentje:
... és még azt nem írtam, hogy már pár hete adok neki rendes vacsit is fürdetés előtt (főzeléket), de eddig mindig bőségesen szopizott elalváshoz és tejem is volt bőven... Tegnap este pl vacsira egész keveset evett...
2012. máj. 23. 10:10
 3/3 xStefix ***** válasza:

Nem olyan értelemben fogy, hogy az kóros lenne - egész egyszerűen a fiad igényéhez ill. a körülményekhez alkalmazkodik. :) Nyilván idővel mindenkinek egyre kevesebb lesz, hiszen egyre kevesebbet igényelnek a gyerkőcök...

Ha a fiad ilyen szépen alszik, és nem reklamál a több tejért, akkor valószínűleg minden rendben van.

Úgy is csinálhatod, hogy már adsz neki vacsit is, de megteheted még azt is, hogy nem és csak szoptatod még. Ahogy helyesnek érzed és őrajta látod. Ha este még csak szopizni fog, akkor valószínűleg a tejed is több lesz megint, ha mást is eszik, akkor nyilván csökkenni fog.

2012. máj. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!