Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell abbahagyni a...

Hogyan kell abbahagyni a szoptatást? Van valami teendőm?

Figyelt kérdés

Kislányomnál bevezettem a tejet, mert már alig van anyatejem. Este tápszert kap már jó ideje. Reggelre meg 2,8-as tejet gondoltam. Kéne akkor mellé valami mást is adni vagy jóllakik még ezzel 11 hónaposan?

Ha már nem szoptatom többet, akkor van valami teendőm? Úgy értem nem lesz gondom belőle, ha nem fejek meg nem veszek semmi elapasztó bogyót?


2012. jún. 4. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

megfelelő védekezést kellene találnod fogi gátló váltása v. manuális védekezés.


nincs teendő ha a tej elapad várhatod a vérzésedet utánna .


a tej mellé mindenképp adnék valamit ha nem is közvetlenül ébredés után de reggelire a tej nem elég . gabona alapú étel fog kelleni reggelire főleg ha már van fogacskája a babádnak.

2012. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már egy ideje megvan a vérzésem, a védekezés is megy már szülés óta. Nem mertem a szoptatásra hagyatkozni. Azért várom már a fogamzásgátlós időszakot.

Sajna még csak 2 foga van, de azért ügyesen rágcsál.

Köszi a választ!

2012. jún. 4. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha szép fokozatosan hagyod abba a szoptatást, nincs semmi teendőd. Ha mégis nagyon feszülne-fájna a cicid, akkor épp csak annyi minimálisat fejj majd ki belőle (1x-1x), hogy ne fájjon és el fog apadni magától.


Reggelire adhatsz neki már szilárdat is, meg-megkínálva azzal, amit ti reggeliztek. Én a tej helyett inkább sajtot, joghurtot vagy ha innivalónak kapja, tápszert, tejpépet... stb. adnék, de ez a te döntésed. Ha éhes maradt, szólni fog :)

2012. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam húsz hónaposan elválasztotta magát, nekem is minimális tejem volt már. Szoptatási tanácsadó mondta, hogy nem kell fejni, csak ha feszül. Nekem ilyen nem volt, így nem is fejtem egyáltalán, elapasztó szereket sem szedtem semmit. (Mondjuk én szoptatás alatt sem fejtem.) Egyszerűen a gyerek nem szopizott, a tej meg elapadt magától.
2012. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most ez hülye kérdés, de akkor mi lesz a tejjel ami már a mellemben van? :)
2012. jún. 4. 15:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert egy idő után nem volt. Valahogy felszívódott, elpárolgott...
2012. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!