Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell abbahagyni a...

Combicica kérdése:

Hogyan kell abbahagyni a szoptatást? Ki hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
Kislányom 5,5 hónapos, és nem elég a tejem neki, ezt abból is tudom, hogy már 4-5 hónapra nem hízott csak 200 grammot! Van hogy ha fejem akkor sem jön már belöle! Reggelre van, délbe és 3-kor zöldség és gyümölcs van, e tájt szoktam fejni 150 ml-t amit 6kor odaadok, de már estére nincs 60ml körül eszik!!! Már csak őrlődök az egész miatt, és gondoltam hagyom az egészet! Kérdés, fogom magam és egyszerűen nem adom neki oda a cicim???
2011. ápr. 14. 23:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem hízott ebben az időben a fiam.Elkezdtem hozzátáplálni és utána csodásan fejlődöt.De a szopit nem hagytam.Igen néha már fárasztó, de hidd el megéri!!Akkora immunerősítő hatása van.A kisfiam 13 hónapig szopizott a végén már csak reggel, de addig még csak náthás sem volt!!

Én még szívesen szopiztattam volna de ő unta meg.Egyik reggel egyszerűen kiköpte és otthagyott.Soha többé nem kellet neki...

2011. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A hozzátáplálást értsem tápszernek, vagy a zöldség-gyümölcsnek? Fejtél és adtad cumisüvegből is?
2011. ápr. 15. 00:13
 3/12 anonim ***** válasza:
A tápszert nagy ívben kiköpte:)Almával kezdtem aztán sorban minden.
2011. ápr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem fejtem csak cici.A cumisüveget nem is ismerte.
2011. ápr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A fiam 20 hónapos múlt,s még most is cicizik.Ősz óta most beteg,de hozzáteszem,jön a 17. foga...

Kérdésedre:a hozzátáplálás mellett tartsd meg az anyatejet,ha lehet,s nem nagy teher-ahogy az első válaszoló is javasolta.Ha kihagyod valamelyik szoptatást,azaz kiváltod,akkor a következőre termelődik elég.Bár a kereslet-kínálat elv nálam jelentősen meghatározó,lehet,hogy nálad ez másképp van.Ha estére kevesebb,lehet,hogy nagyon elfáradsz.Nem tudsz picit pihenni?

Igaz,hogy nem a leszokatáshoz adtam tippet,de talán mégsem fogod feladni:)Örülnék...

2011. ápr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is a szoptatás híve vagyok, de sajnos be kell ismernem talán már magamnak, hogy ez kevés!!! Mindent megtettem, úgy érzem!!! Szoptatós tea, akkor (nem egy időben) homeopátiás bogyó, fejés! Volt hogy mélyhűtöttem, de már azt is feléltük (nem volt sok)! Méricskélem, elég volt vagy nem! Sajnos az 3-4-5 hónapra a gyarapodásunk nagyon lejebb adott! Ezért is vacilálok!!! mert már a férjem is megőrhítem ezzel az egésszel!!! Már a tápszert megeszi cumisüvegből, és lehet neki is jobb lenne ha egyszerűen megetetném, és nem lenne ez a cécó!!!
2011. ápr. 15. 00:28
 7/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
49%

Szerintem szép lassan majd elapad. Próbáld megszoptatni, aztán pótolni amennyit kell. Nekem sem egyik napról a másikra fejeződött be a szoptatás, hanem egyre kevesebb és kevesebb lett.


Próbálj meg nem görcsölni ezen. Amit tudtál, megtettél, persze hogy jó az anyatej, de a tápszer sem méreg, rengeteg gyerek nőtt már fel rajta. A lényeg a te nyugalmad.

2011. ápr. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első kisfiamnál 6 hónapos korig szoptattam és mindig kezdtem kiváltani a szopikatt banánpéppel és egyéb kekszes ilyen-olyan tejpéppel. Időben vagytok ti is kb. 10 évvel ezelőtt ez volt a bűvös határ, a 6 hónap amíg nagyon jó, ha a baba csak anyatejet kap, betartottam, de azután nagyon jó volt "szabadulni" is. Ha esetleg még tápszerben gondolkodsz, akkor már azonnal lehet úgy, hogy kb. 10 nap alatt fokozatosan nekiláthatsz 1-1 szopikat 2-3 keresztül kiváltani tápszerrel. Érdemes a délit kezdeni először.
2011. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
jav.: "2-3 napon keresztül"
2011. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Vérszomja panda, te mindnhol osztod az észt?Mellesleg azt hittem férfi vagy :S

Nem méreg a tápszer, és kell a nyugi az anyukának.

De ha elhiszed kedves kérdező ha elkezded hozzátáplálni, és megpróbálsz nem görcsölni-tudom nehéz, én is görcsöltem-akkor jó lesz minden.Én is sokat izgultam, hogy nem hízott sírtam is minden.De aztán mikor szépen fejlődött, nyugis lettem.És lassan csökkent a szopik száma, a végén, mint már írtam csak reggel, és az már olyan boldogító nyugis érzés volt:)Semmi görcs:)

Én semmire nem akarlak rábeszélni csak a saját tapasztalatot meséltem:)

2011. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!