Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes babának kb. mennyi...

Agika0086 kérdése:

1 hetes babának kb. mennyi mennyiség az adagja egy étkezésnél? Első kisbabám és Félek nehogy rosszul etessem és ne gyarapodjon. Hogy kell emelni az adagjukat és mennyi időközönként? Egy aggódó anyuka.

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyi, amennyit kér. Neked nem kell emelgetned, vagy csökkentened az adagját, egyszerűen csak figyeld a kicsit, és meglátod, mikor mennyit kér:)


A fiam 1 hetesen 10-20ml-ket evett alkalmanként, a barátnőm vele egyidős lánya meg 70-80ml-ket.

Mindkettő normális:)


Ha a babád kiegyensúlyozott, látod rajta, hogy evés után elégedett, jól alszik, és van elég pisis pelusa, plusz gyarapszik a súlya, akkor elég neki, bármennyit is eszik:) Ne aggódj, és sok boldogságot!

2012. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más, a kórházban mellettem fekvő nő babája 120 ml-t evett a harmadik naptól kezdve, az én babám 70 ml-t.


Ha adagemelésről van szó, gondolom tápszereztek, az én lányom is tápszeres, tehát le tudom írni, hogy mikor mennyit evett (de a dobozon ott van az átlag szükséglet):


1. hét 60-70 ml

2. hét 120 ml

3. hét 120 ml

4. hét 150 ml

2012. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházba azt mondták, hogy ahány napos annyi milit a 10.napig utána pedig beáll a 100ml/ alkalom..tehát 1 napos 10 ml

2 napos 20 stb tehát hét naposnak 70 ml nálunk ez be is vált, majd a 10.naptól a második hónap végéig 90-100 ml evett, azután már 130 -160 között attól függően mennyi étvágya volt.

2012. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!