Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen egyértelmű jele/-i...

Milyen egyértelmű jele/-i van/-nak, ha a baba el akarja magát választani?

Figyelt kérdés

Nemsokára 11hós lesz a lányom és még napi 3x szoptatom, reggel, ebéd után altatásnál és esti lefekvésnél. Az utóbbi 1-2 hétben azt figyeltem meg, hogy akkor kell csak neki a cici, ha el akar aludni. Reggel nem szív már olyan hevese, sőt a második cicinél már csak nyammog, közben már menekülne,... menne játszani stb. Ma pedig kicsit elcsúszott a "napirend", mert jóval korábban ébredt, délelőtt séta közben, babakocsiban aludt (már csak napi 1x alszik, fél-1 órát)és pont ebédidőben ébredt fel. Ezért ebéd utáni alvás kimaradt és nem is kérte a cicit amikor kínáltam, megint le akart mászni. Azóta is próbáltam, hátha...nehogy kimaradjon a szopizás (..és kevesebb legyen a tejem), de pár korty után már nem kellett (pedig azt láttam, hogy kezd álmosodni)


Amúgy ennyi idősen mennyi tejet kellene innia?


Szóval most kicsit gondban vagyok, hogy mire véljem ezeket a "jeleket", mert amúgy eddig csak cicin aludt el, ha nem megyek vele sétálni, az ágyában nem alszik el magától és amúgy meg se cumi, se ujjacska nem működik... Nem fejtem le magam, de remélem estére azért lesz annyi amennyi kell...


Válaszokat előre is köszönöm!



2012. jún. 6. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem már nincs is elég tejed ami elég volna neki

ahogy írtad csak nyammog rajta cicizik.

egyszerűen csak kell neki a közelséged,de közbe már nem szeretne szopni..

ez olyan se veled se nélküled.


eszik valamit az anyatejen kívűl gondolom?

miket eszik?..


jó lenne ha válaszolnál így tudnék segíteni bövebben.

2012. jún. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod :-)

Akkor szívesen leírom részletesen, most úgyis alszik.


Igen, persze eszik mást is, bár az utóbbi bő 2 hétben szerintem elég keveset. Mostanában össze-vissza ébred.


1. Reggel, eddig az átlag az a f8-8 volt, mostanában van, hogy már f6-kor felébred... Azt gondoltam éhes, de nem szív nagyon hevesen, ha hajnalban ébredt, akkor még vissza is alszik.


2. Aztán ugye jönne a "TÍZÓRAI" (kb.10-11 között) de ha a reggel szopi után 4 órai is eltelik, akkor sem "kaparja a falat"... Válogat, nem fogad már el gyümölcspépet, de darabos gyümölcsöt is nehezen... Ilyenkor végigpróbálgatok mindent.. vettem már őszibarackot, azt most kezdi egyre jobban enni, a sárgadinnye elsőre ízlett neki, almából is csak pár pinduri falatot eszik, banánból eddig csak 1x volt, hogy egy felet megevett... Szóval ezzel is megy a délelőtti nyűglődés... Jaa, ha leülök reggelizni, persze jön nézni, mit eszek, olyankor adok neki pár falatkát (vajas, sonkás, rozs, vagy v.mi teljes kiörlésű kenyér v. 2xsűlt)... Joghurtot is szoktam adni délelőtt (Humana gyümölcsös, vagy Babylove-os gyümölccsel kevert), de ha látom, hogy nem nagyon éhes, nem merem kibontani, mert ha csak 2 kanállal eszik, megint ehetem meg én, ha hűtőbe rakom, utána eléggé felhígul, már nem guszta....


3. EBÉD (f1-1 körül) - ez még úgy ahogy "zökkenőmentes", ha kellően darabos és ízes (főzelékek hússal, rizzsel, vagy tésztával, és/vagy krumplival...), de nem eszik meg ebből sem 200-220 gr-okat, mint pár hete.


Közben, utána iszik vizet, vagy teát, vagy gyümölcsleveket.


4. Ebéd után szopi, de csak annyi, hogy elaludjon... Mostmár max.5-8 perc és hátraveti magát, bealudt, kész. (Korábban ha meg is evett akár 220 gr főzeléket, után a még volt, hogy 2 ciciből is szopizott)


5. UZSONNA - (16-17 között) v.mi édes nasi, keksz, vagy puding (Nestlé-s, Humana-s, vagy megint gyümölcs, vagy köles golyócskák...) megint amit ébben jobban kíván enni


6. VACSORA - (18:30 - 19 között) általában megint főzelék, v.mi kicsit könnyebb, vagy grízes hami


7. LEFEKVÉS - (20 - 20:30 körül) szopi 2 ciciből

21-ig általában már az ágyába letéve alszik.


Szóval a tejem azért fogy egyre jobban, mert reggel nem szívja ki már rendesen és napközben meg már nem akar hosszan cicizni... Azt hittem 1,5 éves koráig legalább tudnám szoptatni, de ha így haladunk, még 1 éves koráig sem húzzuk ki... Pedig este még csak cicivel alszik el, nem fogad el semmi mást (cumi, cumisüveg

- ez utóbbiból csak a vizet, teát, tejet nem) Emiatt sajnos nem látom értelmét napközben fejegetni, mert csak dobom ki 2 nap után a hűtőből... ' hete pedig volt egy mellgyulladásom is, mert az utóbbi hetekben éjjel felébredt és akkor csak cicin aludt vissza, de két napja nem ébredt fel... Jaa amúgy akkor is össze-vissza ébredt, emiatt volt, hogy reggelre kevesebb volt, de neki nem tűnt fel, ugyanúgy szívogatta (mert azért jött) és ugyanúgy hagyott is benne...

Na szóval ez a mi kis történetünk, örülök, ha tudsz segíteni, ill. valami megnyugtató tanácsot adni, vagy példát.


Nagyon köszi!

2012. jún. 8. 13:50
 3/8 A kérdező kommentje:

jaa, egyébként próbálok sokat utána olvasni, sok mindent próbálok megérteni, mi-miért lehet... Olvastam, hogy azért sem esznek ilyenkor sokat, mert minden más jobban érdekli őket, ő ráadásul nagyon sokat mozog, iszonyú érdeklődő... de pont emiatt nem értem, hogy nem éhezik meg jobban... (?) ... Jaa, és amúgy meg még keveset is alszik, napközben örülök, ha fél-1 órát sikerül aludnia...


No de a személyes tapasztalatoknak mindig jobban örülök :-)

2012. jún. 8. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:

na itt vagyok :)

nekem is kislányom van egyébként ő 2 éves, novemberben érkezik a kisöccse :)


ahogy elnézem nem eszik olyan rosszul sőt sok mindent sokféléből adsz próbálsz adni neki

de még mindig úgy szűröm le hogy sok a szopi..

úgy érzem ez csak neki már megszokás..

fejned nem kell, hiszen úgysem ömlik ! ha fejed akkor viszont még többet termelne ha termel egyáltalán.

ennyi idősen 150 ml simán kiszopizna, ha volna mit, de kétlem hogy annyi van neked.. ilyenkor már nem is annyira tápláló elegendő az anyatej.

így nem olyan gáz,hogy mást is eszik mellette, és szerintem ha jó húsban van és nem sovány a kislányod egészséges akkor nincs veszve semmi.


a lényege az egésznek hogy neki csak megnyugtatásra kell a cicid, hiszen alig szív belőle..így szépen elapad majd, hiszen nem is fejed, meg nem is eszi.


szóval estére meg ha ez megnyugtatja akkor hadd cicizzen és ha elaludt akkor tedd az ágyába


előbb utóbb hidd el magától leválasztódik,


egy szónak 100 a vége: neki most csak a közelséged kell és anya jó kis cicije :))


az ételekkel nincs gond,jó hogy változatos az étrendje.


minden jót nektek , ne aggódj nincs baj ezzel a leányzóval.

2012. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyos vagy, gyorsan jött a válasz :-)


Akkor szerinted normális, hogy anyatej mellett ilyen keveset eszik ebéd előtt? Mikor te is írod, hogy már nem olyan tápláló és elvileg 1,5 óra latt megemésztődik...(?)


Nem akarom a problémát gyártani, csak próbálok mindenre v-mi választ találni, hogy megnyugodjon a kis lelkem, hiszen nap-mint nap csak ezzel foglalkozom... ahogy gondolom te is, de te legalább ezen a kezdeti szakaszon 1x túl vagy :-), de gratulálok, hogy jön a következő :-)


Tény, hogy sosem volt nagy zabagép, de sztem még éppen nem sovány... nem hiszem, hogy sokkal több lelle kg-ban, mint 1-1,5 hónapja, amikor 8100 gr volt. Igaz, ilyen korban nyúlnak meg, mikor elkezdenek intenzíven mászni, kapaszkodva felállni, lehet, hogy csak nekem hiányzik az az édesebb dundibb babapofi :-)

Na majd jövő 7en megyünk védőnőhöz méreckedni, kiváncsi leszek!

Neked minden jót a második babához is!

2012. jún. 8. 14:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, olyan mintha diszlexiás lennék, pedig csak gyorsan, kapkodva írok :-))
2012. jún. 8. 14:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalatról nem írtál...ha még van időd, kedved, írhatnál arról nálatok hogy volt ez az időszak...(?)
2012. jún. 8. 15:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Óh hát nálunk teljesen más volt sajnos.

kezdve hogy a kislányom nem szopott sosem..vákummal született vagy a feje fájt és azért nem tudott, vagy nem akart, vagy nem alakult ki neki a szopóreflexe.

4 hónapos koráig brutálisan fejtem neki a tejet, a cicim olyan volt mint az aszalt szilva..

aztán elapadt lassan, mert hiába mondja bárki hogy a fejés és a szopás ugyanaz NEM UGYANAZ..

mikor meg megjött a menstruációm, akkor meg nem kellett neki az anyatej, tápi volt helyette vagy tea.

de cumisüvegből evett szépen, aztán 5 hós korától tápszereztünk., emellett kezdtem a hozzátáplálást.

gyümölcs, zöldség,ami ebbe belefér,pürésítve idénydolgokkal ami volt akkor..

teáztattam mert hasfájós is volt,és 1 éves koráig tápszereztünk utána leváltottam forralt bolti tejre, onnan evett tejtermékeket, szerencsére jó evő, nem is beteges.

egészséges 2 éves kislány, oké hogy tápszeres volt de 4 hónapos koráig csakis anyatejes baba volt, oké hogy nem ciciből evett, de egy helyre ment :-)


remélem most más lesz,. kisfiam lesz hátha ő jobb lesz a témában, annyira szeretnék szoptatni, amikor próbálgattam itthon ,akkor csak a mellbimbómat kapta be és erőteljesen rágta.. a szemem majd kiugrott, sokat vérzett, kenegettem miegymás,..borzasztó időszak volt.


szóval nincs tapasztalatom a szoptatás terén, de azért buta nem vagyok azért írtam,..


hát ennyi röviden,..

ő meg intenzíven szopja az ujját, ezt is ki tudja miért, a cumit mindig kiköpte..


aludni ő is mindig ennyit aludt mint a te kislányod.

ez változik majd, van hogy 1 órát,van hogy 2-őt,. mikor hogy viseli meg ez a változékony idő.


ha van kérdéset vagy csak beszélgetni szeretnél, írhatunk privátban is,


jóéjt szia :)

2012. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!